12.06.2013

Světový Den dárců krve

Darujte krev a připojte se k oslavám světového Dne dárců!

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava se připojí v pátek 14. června ke světovému Dni dárců! ,,Naše centrum se k této akci připojuje každoročně. Je to den, kdy oceňujeme naše dárce za jejich věrnost," říká Tomáš Oborný, tiskový mluvčí FNO a dodává, že zde kromě jiného budou zastoupeny všechny velké zdravotní pojišťovny a samozřejmě i Červený kříž.

V současné době má Krevní centrum FNO v registru zhruba 13 500 lidí. Krev, ale i plazmu a krevní destičky všech skupin však potřebuje stále, a tak vítá každého nového prvodárce ve věku od 18 do 60 let s otevřenou náručí. ,,Rádi bychom upozornili na to, že krev mohou oproti dřívějším letům darovat například i alergici, kteří nejsou trvale léčeni a v době darování nemají příznaky alergie," vysvětluje Naděžda Kalužová z Krevního centra FNO.

Pro každého dárce krve, plazmy nebo krevních destiček připravilo na tento den dárkové poukazy v hodnotě 200 ostravské obchodní centrum Avion Shopping Park, které s krevním centrem FNO spolupracuje i při kampani na získávání prvodárců. ,,Víme, že krev je tekutina nejcennější, proto jsme se rozhodli aktivity krevního centra FNO obecně podporovat. Například právě v rámci kampaně na podporu dárcovství věnujeme každému aktivnímu návštěvníkovi krevního centra, který v době od začátku června až do konce září přivede nového prvodárce, dvousetkorunovou poukázku. Tu mohou uplatnit ve většině našich obchodů," dodává Kateřina Ježková, ředitelka Avion Shopping Parku v Ostravě.


×
PředchozíDalší
Načítání