Setkání se starostou Poruby

„V Porubě jsme doma," říká MUDr. Evžen Machytka, Ph.D., ředitel Fakultní nemocnice Ostrava

Vedení Fakultní nemocnice Ostrava iniciovalo setkání se zástupci městského obvodu Poruba. To se uskutečnilo v úterý 19. června a přineslo řadu zajímavých podnětů i možností k rozvíjení spolupráce například v oblasti prevence, vědy a výzkumu i na poli dalšího rozmachu nemocnice.

„Fakultní nemocnice Ostrava je součástí Poruby, jsme tu doma. Proto považuji za nezbytné, abychom měli s vedením obvodu co nejlepší vazby a navzájem se podporovali," konstatoval MUDr. Evžen Machytka, Ph.D., ředitel Fakultní nemocnice Ostrava, který společně se svými náměstky představil starostovi Petru Mihálikovi a členům Rady městského obvodu Poruba investiční strategii nemocnice, jejíž součástí je například plánovaná rekonstrukce krevního centra a operačních sálů, zmínil potřebu personální stabilizace nemocnice a otevřel i další témata.

Petr Mihálik, starosta městského obvodu Poruba, konstatoval, že podobný kontakt mezi nemocnicí a vedení obvodu chyběl. „Myslím, že je důležité, abychom co nejvíce komunikovali jak kvůli prospěchu obvodu, tak Fakultní nemocnice Ostrava, která je jedním ze dvou nejvýznamnějších zaměstnavatelů na území Poruby," prohlásil a zmínil například potřebu přizpůsobení veřejného prostoru v okolí nemocnice jak požadavkům občanů, tak samotného zdravotnického zařízení. Dalším bodem bylo nezbytné řešení nedostatku parkovacích míst, který sužuje nejen nemocnici, ale také obvod. Společně s přítomnými místostarosty nabídl podporu při navazování komunikace nemocnice s městem i dalšími subjekty například na poli vědy a výzkumu.

Obě strany se v závěru schůzky, která vyvrcholila návštěvou urgentního příjmu a pracoviště CyberKnifu, kromě jiného dohodly na spolupráci při pořádání osvětových a preventivních akcí, rozšiřování povědomí žáků dvanácti porubských základních škol o zdravotnictví i možnostech profesního uplatnění v tomto oboru a také na uspořádání společného setkání s dalšími subjekty, z jejichž součinnosti by mohl profitovat jak obvod, tak Fakultní nemocnice Ostrava.

{gallery}novinkytz/poruba{/gallery}