Ordinační doba

Umístění

Pracoviště

Preventivní urologická akce pomohla zachytit vážná onemocnění

V rámci DNE UROLOGICKÉ PREVENCE, který proběhl v urologických ambulancích Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) 6. listopadu, lékaři vyšetřili celkem 65  zájemců, z toho 42 mužů a 23 žen.
U osmi z nich zachytili podezření na   onkologické onemocnění, u dalších dvaceti pak jiné onemocnění močové soustavy. Všichni tito  pacienti zůstávají v péči urologů a budou dále došetřováni a léčeni.

„Letošní zájem byl ze strany veřejnosti opravdu enormní a podstatně vyšší, než v posledních letech. Vzhledem ke  zjevné smysluplnosti celé akce ji chceme zopakovat i příští rok, opět začátkem listopadu,“ zhodnotil akci přednosta Urologické kliniky FNO doc. MUDr. Jan Krhut, Ph.D.

DEN UROLOGICKÉ PREVENCE uspořádal už počtvrté Nadační fond Pavla Novotného ve spolupráci s FNO a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra. Lidé se mohli bez objednání a doporučenek nechat zdarma odborně vyšetřit. Tato akce se konala rovněž v rámci podpory osvěty zdraví mužů – charitativní celosvětové akce MOVEMBER.

INFORMACE O PACIENTECH

Víte, že pokud chcete znát zdravotní stav pacienta hospitalizovaného ve FNO, MUSÍTE znát heslo pro komunikaci?

V případě, že pacient nemůže komunikovat a heslo si sám nezvolil, informace pak lze poskytnout příbuzným pouze osobně.

Děkujeme za pochopení.