08.04.2019

Přední odborníci z oblasti ORL se setkali v Ostravě

Významní evropští i domácí specialisté z oblasti otorinolaryngologie, neurochirurgie i očního lékařství se ve dnech 8.-9. dubna 2019 scházejí ve Fakultní nemocnici v Ostravě.

Tématem dvoudenního mezinárodního workshopu, který pořádá Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Ostrava, Lékařská fakulta OU a Česká společnost ORL a chirurgie hlavy a krku, budou nové trendy v operačních technikách chirurgie nosu, vedlejších dutin nosních a chirurgie slzných cest. Součástí workshopu, který je zaměřený hlavně na praktické otázky, jsou i přímé přenosy z operačních sálů. Ze zahraničních lektorů bude přednášet například prof. Rainer Weber z ORL kliniky v Karlsruhe, doc. Achim Beule z Münsteru, dr. Jürgen Abrams z Hammu. Z tuzemských lékařů vystoupil kromě hlavního organizátora akce, přednosty Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Ostrava prof. Pavla Komínka, Ph.D., MBA, také například prof. Viktor Chrobok CSc., Ph.D., nebo  prof. Petr Čelakovský, Ph.D. z FN Hradec Králové.

{gallery}novinkytz/orl-workshop{/gallery}

Na dvoudenním workshopu se bude diskutovat i o chirurgii slzných cest jak u dětí, tak dospělých. I tyto indikace již  patří do oblastí, kde je možno pracovat pomocí  endoskopické chirurgie. Prof. Komínek a oční lékař MUDr. Stanislav Červenka, Ph.D. jsou v této problematice největšími tuzemskými odborníky.

 

 


×
PředchozíDalší
Načítání