17.03.2011

Pařízkovy dny 2011

Mezinárodní konference se bude zabývat buněčnou terapií v nehematologických indikacích

XVII. Pařízkovy dny

Ve dnech 17. a 18. 3. 2011 bude v Ostravě probíhat sedmnáctý ročník Pařízkových dnů. Mezinárodní konference, jejímiž hlavními organizátory jsou Ústav klinické hematologie Fakultní nemocnice Ostrava a novojičínské Onkologické centrum J. G. Mendela, se tentokrát bude zabývat buněčnou terapií, trombocytopenií, tedy snížením počtu krevních destiček, a poruchami primární hemostázy (srážlivosti krve) u dětí a dospělých. Konference, která se koná v Nové aule VŠB-TUO, probíhá pod záštitou České hematologické společnosti ČLS JEP. Akce se zúčastní zhruba pět set odborníků z České republiky, Slovenska a přednášející z USA a dalších zemí.

„Problematika buněčné terapie a kmenových buněk v nehematologických indikacích byla na posledním ročníku konference natolik úspěšným tématem, že jsme se k němu vrátili i letos," říká MUDr. Jaromír Gumulec, primář Ústavu klinické hematologie FNO a člen předsednictva konference.

„Nově je do programu zařazena slavnostní Klementova přenáška. Chtěl bych takto vyjádřit poctu zesnulému odborníkovi a kamarádovi prof. MVDr. Petru Klementovi, Ph.D. Přednášku bude prezentovat jeho kolega a dlouholetý přítel prof. Janusz Rak. Přál bych si, aby tímto byla nastartována nová tradice," doplnil MUDr. Gumulec.

Pařízkovy dny nesou jméno tragicky zesnulého významného českého biochemika MUDr. Milana Pařízka, který stál u zrodu prvního agregometru, přístroje na měření funkce krevních destiček, a který se problematice hemostázy intenzivně věnoval.


×
PředchozíDalší
Načítání