19.03.2021

Pacienti  klokočovské LDN dostali dárky od policistů

Pacienti Léčebny pro dlouhodobě nemocné v Klokočově, která je součástí Fakultní nemocnice Ostrava, si teď mohou zpříjemnit čas a zároveň procvičovat kognitivní funkce netradičními křížovkami, kvízy, společenskou hrou a poslechem nebo četbou knih, které spojuje policejní tématika. A protože současná situace neumožňuje, aby se policisté s pacienty, kterými jsou v převážné míře senioři, setkali osobně, rozhodli se jim rady a doporučení předat touto formou.

Klienty LDN v Klokočově jsou aktuálně jak postcovidoví pacienti, tak senioři, kteří potřebují po prodělaném, například neurologickém onemocnění, ještě další několikatýdenní odbornou péči. „Díky výborné spolupráci s vrchní sestrou LDN Janou Klementovou jsme mohli zcela bezkontaktně předat klientům léčebny FN Ostrava nejen křížovky, ale i naši novinku, kterou je desková hra „Kterak se obětí nestáti“. Jejím cílem je seznámit veřejnost se základními pravidly bezpečného chování, aby se nestala obětí trestného činu. A snad zaujme i publikace moravskoslezské policie s názvem Černá kronika aneb ze soudních síní,“ přiblížila část daru mjr. Mgr. Bc. Gabriela Pokorná, vedoucí oddělení prevence Krajského ředitelství PČR MS kraje a dodala: „I v této době se policie setkává s případy, kdy seniory telefonicky oslovují cizí lidé s různými záminkami a využitím rozličných legend v úmyslu nebo s cílem získat jejich často celoživotní úspory.“

190321LDN1

Největší nadšení bylo z křížovek,“ říká fyzioterapeutka Martina Krejčí a pokračuje: „Někteří měli vyluštěno vše za jeden den a požádali, zda by mohli dostat ještě další. Také knížky s příběhy ze soudních síní měly úspěch. Jeden pán nám po přečtení říkal, že by jej zajímalo, ve kterém kraji naší republiky se tyto případy staly.

Podle vrchní sestry přivítali tento v historii klokočovské léčebny neobvyklý dar nejen klienti, ale i personál. „My se snažíme, aby byli naši klienti neustále něčím zaměstnáni a nezabývali se jen myšlenkami na covid. Když přijdete na vizitu a vidíte, že luští, že prostě sami vyvíjení nějakou aktivitu na procvičování funkce mozku, tak je to pro nás velké povzbuzení,“ přibližuje Bc. Jana Klementová a dodává, že s částí daru budou moci pracovat i ergoterapeuti.

190321LDN1

V LDN Klokočov je aktuálně 110 klientů. Někteří z nich se tady zotavují i několik měsíců a každé zpestření pobytu velmi vítají.


×
PředchozíDalší
Načítání