Očkování proti onemocnění covid-19 je už jen jeden den v týdnu

Očkovací místo Fakultní nemocnice Ostrava, kde se mohou nechat naočkovat klienti 12+ proti nemoci covid-19, je nově otevřeno jen jeden den v týdnu. A to vždy ve středu od 7 do 12 hodin. Zájemci mohou přijít do vestibulu Polikliniky FN Ostrava i bez předchozí registrace.

Vedení nemocnice se k takovému kroku rozhodlo na základě stále klesajícího počtu zájemců o vakcinaci proti nemoci covid-19. K dispozici je vakcína COMIRNATY nebo COMIRNATY BA.4/BA.5 (Pfizer/BioNTech) a vakcína SPIKEVAX BA.1 (Moderna). V době státních svátků je očkovací místo zavřeno. Očkovací místo je určeno pro klienty věkové skupiny 12+ v režimu úhrady ze zdravotního pojištění i samoplátců. Změny termínu lze provádět prostřednictvím infolinky 1221 nebo přes objednávkový systém Reservatic.

Očkovacího místo pro děti od 5 do 11 let, které je v budově Kliniky dětského lékařství FN Ostrava, zůstává i nadále otevřeno každé pondělí od 8 do 14:30 hodin.

Více informací webu FN Ostrava: https://www.ockovacicentrumostrava.cz/ockovaci-centrum .