23.01.2019

Novým ředitelem FN Ostrava bude Jiří Havrlant

Fakultní nemocnice v Ostravě bude mít nového ředitele, včera večer to oznámilo Ministerstvo zdravotnictví, jejich tiskovou zprávu přikládáme.

 Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v následujících dnech jmenuje novým ředitelem FN Ostrava Jiřího Havrlanta. Funkce se ujme 18. února 2019. Nahradí tak dočasně zastupujícího ředitele Petra Vávru. Současně s tímto rozhodnutím se ruší třetí kolo výběrového řízení, jehož lhůta pro podání přihlášek končí zítra.

„Minulé kolo výběrového řízení skončilo remízou pana Havrlanta a paní Čermákové. To vytvořilo dva názorově rozdílné tábory, které odmítaly přijmout jednoho nebo druhého za nového ředitele. Tato reakce z terénu jasně ukázala, že volba pouze jednoho z nich by nepřispěla k řešení velmi složité situace, ve které se fakultní nemocnice nachází, proto jsem původně vyhlásil další kolo výběrového řízení. V mezičase se však oba nejúspěšnější kandidáti dohodli na tandemu pod vedením pana Havrlanta s paní Čermákovou jako první náměstkyní ředitele a přivedli tak oba tábory ke kompromisu. Toto rozhodnutí velmi vítám, protože nemocnice potřebuje stabilní vedení. V jejich spolupráci v čele nemocnice vidím synergii znalostí a schopností a myslím si, že se budou dobře doplňovat a názorově vyvažovat. Věřím, že tato volba stabilizuje nemocnici jak uvnitř, tak i navenek,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. 

 „Dnešní rozhodnutí pana ministra považuji za naprosto správné. Nemocnice tak do svého vedení získává dvě velice kvalitní osobnosti, které mají potenciál aktuální situaci stabilizovat a nemocnici dále medicínsky rozvíjet. Taková příležitost se zkrátka neodmítá,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

„Situace kolem ostravské fakultní nemocnice je skutečně složitá a já jsem přesvědčen o tom, že dnešní rozhodnutí ministra Vojtěcha přispěje k jejímu dlouhodobému zklidnění. Od nového vedení v tomto nabitém složení si slibuji dobrou spolupráci nejen v rámci nemocnice, ale také s lékařskou fakultou, městem i krajem. Myslím si, že to byl od ministra dobrý tah,“ dodal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. 

MUDr. Jiří Havrlant, MHA, (1964) je lékař atestovaný v oborech chirurgie a veřejné zdravotní pojištění. V roce 2012 získal titul Master of Healthcare Administration (MHA) v Praze. V období 1988–2004 pracoval jako lékař na chirurgickém oddělení Vítkovické nemocnice a. s. Ostrava. Kromě toho zastával v letech 1996–2003 pozici vedoucího odboru revizních lékařů RBP Ostrava. V téže zdravotní pojišťovně působí od roku 2003 doposud jako náměstek ředitele pro zdravotnictví. 

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví


×
PředchozíDalší
Načítání