25.07.2018

Nový rozmražovač plazmy

Klinika hematoonkologie získala nový rozmrazovač plazmy a ohřívač krevních přípravků.

Za pořízením přístroje stojí myšlenka Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR, se kterou se obrátili na Nadační fond Pavla Novotného. Společně v květnu uspořádali tombolu během valné hromady a hned vybrali více než 30 tisíc korun. Zbývajících necelých deset tisíc dodal Nadační fond a rozmrazovač plazmy včera slavnostně převzal přednosta Kliniky hematoonkologie FNO - Prof. MUDr. Roman Hájek, CSc. Ocenil především všechny aktivity Nadačního fondu Pavla Novotného, který se snaží zpříjemnit léčbu pacientů na klinice. Nový přístroj bude využíván například u pacientů, kteří potřebují autotransplantaci kmenovými buňkami. Ty jsou zamraženy ve vacích a pro správnou a bezpečnou aplikaci se rozmrazí právě v tomto přístroji. Slavností den pak pokračoval i příjemným koncertem pro pacienty Hematoonkologické i Onkologické kliniky, kteří tak přišli na jiné myšlenky.

{gallery}novinkytz/rozmrazovac{/gallery}