27.05.2020

Nové dopravní značení a změna organizace provozu usnadní dopravu v areálu FN Ostrava

V polovině června začne uvnitř areálu FN Ostrava platit nová organizace dopravy. Změny se týkají zejména osazení dopravních značek a zavedení jednosměrného provozu v některých úsecích.

„Pacienti a návštěvníci nemocnice si po léta oprávněně stěžovali na špatnou průjezdnost vozovek uvnitř nemocničního areálu. Problematická byla i plynulost provozu sanitek a vozidel Integrovaného záchranného systému. Zavedení nových dopravních opatření by tak mělo do budoucna zajistit především zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v celém areálu nemocnice,“ vysvětlil hlavní důvody změn Mgr. Daniel Naivert, MBA, vedoucí Odboru vnitřní bezpečnosti a krizového řízení FN Ostrava.

V následujících měsících také budou na vyznačených místech nainstalovány parkovací automaty pro snadné a rychlé odbavení vozidel při výjezdu z nemocnice.

Mapa podrobněji na: https://old.fno.cz/zmeny-dopravy/.

mapa-doprava