16.10.2020

Nadační fond Petra Zoubka předal Klinice hematoonkologie infuzní pumpy

Vedení Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava převzalo od zástupců Nadačního fondu Petra Zoubka 3 kusy infuzních pump a 2 kusy lineárních dávkovačů, které slouží k přesnému dávkování léků a infuzních prostředků. Pomůcky nakoupil fond z výtěžku benefičního utkání, které se konalo poslední srpnový víkend na hřišti TJ Ludgeřovice, ale také z peněz, které věnovala Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a řada dalších dárců. Nadační fond nese jméno studenta práv a všestranného sportovce Petra Zoubka, který zemřel na vzácné nádorové onemocnění na začátku roku 2019.

Můj syn mi v průběhu léčby na Klinice hematoonkologie FN Ostrava řekl, že pokud se vyléčí, bude lidem, kteří se o něj starali, pomáhat,“ uvedla za Nadační fond Petra Zoubka při předání daru matka mladého muže PhDr. Renata Zoubková.

foto_NPZ_3

Za váš dar samozřejmě mnohokrát děkujeme a přejeme vám hodně síly, ať můžete vaše aktivity dále rozvíjet,“ uvedl přednosta Kliniky hematoonkologie FN Ostrava prof. MUDr. Roman Hájek, CSc.

Petr Zoubek byl studentem Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, nadějným sportovcem, ale hlavně člověkem, který pomáhal druhým a organizoval sportovní i charitativní akce. Zákeřné onkologické onemocnění ale ani současná medicína porazit nedokázala. Jeho nejbližší se po jeho smrti rozhodli, že v jeho aktivitách budou pokračovat prostřednictvím nadace.

foto_NPZ_1

Rádi bychom otevřeli od příštího akademického roku stipendium pro studenta, který by splnil námi daná kritéria. Chceme podporovat nemocné, ale také lidi, jako byl Petr,“ uvedla předsedkyně Nadačního fondu Petra Zoubka Mgr. Kristýna Beníčková.

Fond podporuje TJ Ludgeřovice, přispívají do něj i studenti olomouckých práv a celá řada jednotlivců. Zakoupením infuzních pump a dávkovačů spolupráce s klinikou, kde o mladého muže s největším možným nasazením pečovali, nekončí.

foto_NPZ_2


×
PředchozíDalší
Načítání