06.01.2014

MISS UNIVERZITY!!! darují krev

Desítka dívek, které budou 19. února v multifunkční aule Gong bojovat o titul MISS UNIVERSITY!!!, podpoří dárcovství krve. Organizátoři soutěže krásy ostravských vysokoškolaček společně s občanským sdružením Zdraví-Život zorganizovali již podruhé kampaň, během které budou finalistky 7. ledna v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava darovat krev. Dívky tak podpoří dobrou věc a zároveň mohou inspirovat své vrstevníky.

Realizační tým MISS UNIVERSITY!!! si uvědomuje, jak je dárcovství krve důležité, a chce tímto způsobem pomoci těm, kteří ji potřebují. „S občanským sdružením Zdraví-život spolupracujeme již od prvního ročníku, protože se snaží osvětu o dárcovství krve šířit převážně mezi mladými lidmi. Chceme, aby dívky šly příkladem studentům, svým vrstevníkům," vysvětluje organizátorka Veronika Manczalová. Kvůli nezdravému způsobu života je postupně vyřazováno stále více pravidelných.

„Finalistky MISS UNIVERSITY!!! v rámci této kampaně darovaly krev už loni," doplnil Tomáš Oborný, tiskový mluvčí FN Ostrava. I letošní děvčata jsou ráda, že mohou přispět dobré věci. „Spojení zdraví a krásy se mi líbí. Darování krve nás nestojí více, než si jen ubrat kousek ze svého pohodlí a udělat dobrý skutek. Nikdy nevíte, kdy Vy nebo někdo z Vašich blízkých bude potřebovat krev. Někomu pomůžete, zachráníte život. " komentuje jedna z finalistek, Dominika Slezáková.

Občanské sdružení Zdraví-život vychází z myšlenky přispět bezplatným dárcovstvím krve k podpoře prevence sociálně patologických jevů, jako jsou kriminalita, užívání návykových látek, sexuální zneužívání, týrání dětí, agresivita apod. „Možná si říkáte, že je zbytečné spojovat dárcovství krve a prevenci před těmito negativními jevy, ale naše zkušenosti ukazují, že mladí lidé se díky dárcovství stávají zodpovědnějšími," objasňuje prezident sdružení Zdraví-život Otakar Vaníček.


×
PředchozíDalší
Načítání