22.05.2019

Kardiochirurgické centrum FNO už funguje bez omezení. Karanténa zaměstnanců skončila.

Ode dneška je úplně obnovený provoz na všech jednotkách Kardiochirugického centra. Všichni zaměstnanci centra, kteří museli být kvůli spalničkám v karanténě, se vrátili do práce.“ Všichni zdravotníci z oddělení byli otestováni, zda mají dostatek protilátek. Ti, kteří je neměli, byli přeočkováni a kolegové, kteří se vrací z karantény, budou naočkování hned po nástupu do práce“, přiblížil současný stav v Kardiocentru jeho primář doc. MUDr. Radim Brát, Ph.D.,MBA a dodal, že všichni pacienti, kterým museli plánovanou operaci odložit, už mají nový termín anebo už byli odoperováni. Na tomto oddělení bylo nemocných 7 zaměstnanců a 2 stážisté, 18 zdravotníkům hygienik nařídil karanténu.

Na přítomnost protilátek bylo v celé Fakultní nemocnici Ostrava vyšetřeno už 2500 zaměstnanců, 400 z nich bylo očkováno. „Dnes jsme dostali zásilku 200 vakcín. Část z nich jsme podle požadavků okamžitě předali na oddělení, ale máme dostatečnou zásobu i pro pacienty, kteří přijdou s žádankou z očkovacích center anebo od svého praktika“, popsala současnou situaci v nemocniční lékárně Mgr. Marcela Friedrichová, vedoucí oddělení výdeje léků. Vakcín už je v centrálních skladech dostatek, a pokud bude potřeba, nemocnice okamžitě objedná další dávku, dodala Marcela Friedrichová.