24.06.2014

FNO zrušila platby za ENTONOX

Fakultní nemocnice Ostrava zrušila od poloviny měsíce června poplatek za Entonox (rajský plyn), který se používá u porodu jako analgetizace. Naše porodnice je nyní jedinou porodnicí v Ostravě (možná i v regionu), která má všechny formy analgetizace zdarma. Jde nám o maximální komfort pro naše rodičky.

Perinatologické centrum FN Ostrava dosahuje dlouhodobě vynikajících výsledků. Jen v loňském roce zde proběhlo 2 160 porodů.

Již v roce 2012 patřila Fakultní nemocnice Ostrava patří mezi první nemocnice v ČR, které zrušily placenou účast otce při porodu. Tato služba patřila mezi tzv. placené služby, které Porodnicko-gynekologická klinika FNO nabízela. Vedení Porodnicko-gynekologické kliniky FNO se tím rozhodlo vyjít vstříc mladým rodinám, které mají o tuto službu zájem.