FNO vydala rekordní počet elektronických receptů

Fakultní nemocnice v Ostravě patří mezi nejlepší nemocnice v počtu předepsaných lékových přípravků elektronicky. V lednu letošního roku naši lékaři vypsali elektronicky více než 31 000 receptů, což  je nejvíce za dobu fungování nového nařízení.

V prvním měsíci letošního roku jsme tak dosáhli 95,3 procenta předepsaných receptů elektronicky a nárůst jsme zaznamenali i v únoru a to na 95,8 procenta.

{gallery}novinkytz/erecepty{/gallery}

„Fakultní nemocnice Ostrava patří ke zdravotnickým zařízením s nejvyšším počtem vystavených lékových přípravků v elektronické podobě. Díky přípravě ze strany IT oddělení zvládli tento způsob všichni předepisující lékaři naší nemocnice. S eRecepty běžně pracuje také naše lékárna,“ říká ředitel FNO MUDr. Jiří Havrlant, MHA a dodává, že v roce 2018 bylo nejvíce lékových přípravků předepsáno v 50. týdnu, tedy před vánočními svátky, a to 7 753.

Tato povinnost vznikla na počátku loňského roku, kdy jsme zvládli elektronicky předepsat 85,6 procenta lékových přípravků. V únoru 2019 to bylo už zmíněných téměř 96 procent.  Z našich statistik dále vyplývá, že nejvíce receptů předepíší lékaři v pondělí, ve středu a v pátek.