31.08.2021

FN Ostrava navštívila prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, ředitel fondu Jan Fischer a zástupce společnosti Jablotron Tusis Kostas

Na Klinice dětského lékařství FN Ostrava přivítali po dvou letech zakladatelku a prezidentku Nadačního fondu Kapka naděje Vendulu Pizingerovou, která je dlouholetou podporovatelkou tamního Oddělení dětské hematologie a hematoonkologie. Spolu s ředitelem fondu Janem Fischerem a zástupcem společnosti Jablotron symbolicky předali dary v hodnotě 1 150 019 korun.

Díky dárcům a také společnosti Jablotron, která Kapku naděje podporuje již mnoho let, a podporovala i v době koronavirové epidemie, získala FN Ostrava lékařský mikroskop Olympus s kamerou a speciálním softwarem v hodnotě 437 329 korun. Přístroj významně napomůže urychlit diagnostiku hematologických i hematoonkologických onemocnění. Během své návštěvy se s jeho přednostmi osobně blíže seznámila i prezidentka nadace Vendula Pizingerová: „Měli jsme teď trošku pauzu, protože v rámci uzávěry nebylo možné navštěvovat nemocnice. Ostrava je první nemocnicí, kterou jsme po té době navštívili. Jsem ráda, že tady můžeme pomáhat a že se sem můžeme vracet.

KN-IMG_2003

Klinika mohla ještě více zkvalitnit péči o hematologické a hematoonkologické dětské pacienty i díky 3 monitorům vitálních funkcí, za který Nadační fond Kapka naděje zaplatil 471 900 korun. „Tyto monitory mají u lůžka děti, které vyžadují intenzivní péči.  Slouží k neustálé kontrole životně důležitých funkcí a sledují například tepovou frekvenci, měří neinvazivně krevní tlak a podobně,“ přiblížil některé z funkcí monitoru primář Oddělení hematologie a hematoonkologie Kliniky dětského lékařství FN Ostrava doc. MUDr. Hubert Mottl, CSc.

KN-KN1

Klinika navíc z projektu Vlna naděje, který spustil Nadační fond Kapka naděje loni na jaře, a který měl za cíl pomoci zdravotníkům v boji s koronavirem, získala i respirační roušky v hodnotě 240 790 korun.

Spolupráce mezi  Kapkou naděje a Klinikou dětského lékařství FN Ostrava začala před 12 lety. Nemocnice za tu dobu obdržela díky tomuto nadačnímu fondu dary v hodnotě 6 milionů korun.


×
PředchozíDalší
Načítání