Fakultní nemocnice Ostrava zřídila stacionární odběrové místo

Doslova přes noc vyrostla na okraji areálu FN Ostrava stacionární  odběrová  ambulance pro pacienty, kteří mají podezření, že se nakazili koronavirem.

„V rekordně krátké době se nám podařilo najít firmu, která dodala a postavila provizorní ambulanci, která bude splňovat hygienické předpisy, nutné pro odběr vzorku“, popsal novou službu pacientům MUDr. Jiří Havrlant, MHA, ředitel FN Ostrava.

IMG_0942

Do odběrového místa bude vjezd jen z ulice K myslivně, aby pacienti vůbec nemuseli vjet do areálu fakultní nemocnice a svou přítomností případně neohrozili hospitalizované i zdravotníky.  Ordinace bude vyhrazena jen pacientům, kterým to po telefonické konzultaci doporučí hygienici s tím, že by k odběru měli přijet vlastním vozem. „Před vstupem do ordinace dostane pacient roušku, se kterou vstoupí dovnitř. Tam bude v ochranných pomůckách připraven zdravotník, který mu odebere vzorek ze sliznice a ten si převezme Zdravotní ústav v Ostravě“, přiblížila postup vyšetření náměstkyně ředitele FNO doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D.

IMG_0957

Výjezdové odběrové týmy se tímto krokem v žádném případě neruší. I nadále budou vyjíždět za pacienty, u kterých to doporučí epidemiolog. Tato stacionární  odběrová  ambulance bude fungovat v době od 7:00 do 19:00 od soboty 14. března 2020.

20141_FNO_koronavirus_myslivna_mapa_A3-page-001

Vedení FN žádá všechny pacienty, kteří přijedou k vyšetření, aby po odebrání vzorku ihned odjeli ven opět vjezdem z ulice K myslivně a nevjížděli zbytečně do areálu FNO.