11.07.2016

Elektroantiperspirant

Nadměrné pocení lze utlumit pomocí elektro antiperspirantu

 

S horkými letními dny roste na kožním oddělení Fakultní nemocnice Ostrava zájem o ošetření elektro antiperspirantem. Tento přístroj dokáže pomocí iontoforézy utlumit pocení a předejít tak nepříjemným následkům v podobě nadměrně vlhkých dlaní nebo nevzhledných koláčů potu v podpaží. Na rozdíl od zimních měsíců vzrostl v průběhu května a června počet klientů o 90 procent.

„Mezi klienty převažují muži v řídicích funkcích, kteří jsou v souvislosti se svojí profesí nuceni podávat lidem ruku při pozdravu, případně i v horkých letních dnech musejí být oblečeni ve formálním oděvu," říká Mgr. Lenka Krupová, vrchní sestra kožního oddělení FNO, a doplňuje, že kromě dlaní a podpaží provádějí rovněž ošetření plosek nohou. „Jiné oblasti z hygienických důvodů neošetřujeme," upozorňuje s tím, že ošetření elektro antiperspirantem si lze telefonicky dohodnout přímo, kdo chce, může předtím v ambulanci kožního oddělení absolvovat návštěvu u kožního lékaře. Klient pak na příslušné pracoviště dochází ve stanoveném režimu, jde přibližně o 12 procedur v průběhu 4 týdnů. Výkon je placený, souhrnná částka za všechny procedury činí 1200 korun. „Ke všem klientům přistupujeme individuálně, někomu postačí pouze čtyři nebo šest procedur. V tom případě platí 120 korun za jednu," upřesňuje Mgr. Krupová.

Elektro antiperspirant pracuje na principu iontoforézy, k níž je využíván slabý stejnosměrný elektrický proud procházející vodní lázní. „U dospělých volíme intenzitu proudu do 25 mA, u dětí a citlivých jedinců do 10 mA. Rozhodně nejde o bolestivý zákrok, klient při iontoforéze pociťuje jen slabé brnění," pokračuje Mgr. Krupová a upozorňuje, že přístroj nesmí používat těhotné ženy, kardiaci, lidé s kardiostimulátorem a lidé, kteří mají kovové ortopedické implantáty v blízkosti léčené oblasti. „Po celkovém ošetření trvá účinek zhruba půl roku, podle toho, jak silně se daný jedinec potí. Poté je třeba jen absolvovat udržovací terapii," uzavírá Mg. Krupová a doporučuje přihlásit se na ošetření s předstihem.


×
PředchozíDalší
Načítání