25.09.2023

Druhý ročník konference Colours of Cardiology byl určen specialistům i praktikům

Na 2. ročník konference s názvem Colours of Cardiology, který pořádala Interní a kardiologická klinika FN Ostrava a LF OU, se přihlásily více než tři stovky lékařů a sester z České republiky i ze Slovenska. Dvoudenní program letos zahrnoval nejen přednášky a praktické workshopy, ale také podcast, věnovaný mezigenerační spolupráci ve zdravotnictví.

Pro zájemce bylo připraveno více než 40 odborných přednášek, které byly zaměřeny na novinky i poznatky z praxe zkušených odborníků. „Program konference je cílen nejen na specialisty v oborech kardiologie, vnitřního lékařství a v dalších interních podoborech, ale také na praktické lékaře. Zazní tady řada základních informací, které by i praktičtí lékaři měli znát a měli by je v praxi uplatňovat,“ řekl v úvodu odborný garant konference a její zakladatel prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D., FESC, FEFIM, přednosta Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava a LF OU.

Se zájmem se setkaly i praktické workshopy, ve kterých si nejen mladí lékaři mohli vyzkoušet provádění ultrazvuku různých tělesných orgánů nebo se naučit, jak ambulantně provést kontrolu kardiostimulátorů a defibrilátorů.

Úvodní blok sesterské sekce byl zaměřený na dětskou kardiologii. Například doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D., přednosta Kliniky dětského lékařství FN Ostrava a LF OU, přiblížil spolupráci s dětským kardiocentrem ve FN Motol, které je jediným pracovištěm v České republice, které provádí operace srdce dětí.

Stalo se tradicí, že se odborného setkání účastní i sestry ze Slovenska s odbornými sděleními z ambulantní praxe, intenzivní péče a fyzioterapie. A závěrečný blok sesterské sekce se podcastovou formou zaměřil na hodně diskutovanou mezigenerační spolupráci. My musíme mladou generaci úplně vtáhnout a zapojit je do té práce tak, aby to bylo ku prospěchu našim pacientům. Prostě je motivovat. A ne jim říkat, že to nezvládnou a že nemají dostatek empatie. Je to na nás, abychom je do toho dostali,“ řekla moderátorka a autorka podcastu Mgr. Ludmila Klemsová, Ph.D., vrchní sestra Kardiovaskulárního oddělení Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava a LF OU.

Podívejte se i na zajímavou videoreportáž: https://youtu.be/5mEY2AgPLwg .


×
PředchozíDalší
Načítání