11.01.2017

Dar od NF Kapka naděje

Kapka naděje předala dar od společnosti Penny Market

Dne 11.1.2017 v 10:00 hod. ve Fakultní nemocnici Ostrava, konkrétněji na Klinice dětského lékařství, NF Kapka naděje předal dar od společnosti Penny Market, s.r.o. Na kliniku byl předán sonografický přístroj a lůžka Linet Eleganza 2 včetně příslušenství v celkové hodnotě 560 000 Kč. V tento den se nejednalo o jediné dary, které byly rozdány. Kapka naděje předala dárky i od společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o., konkrétně 7 kusů tabletů Samsung Galaxy pro základní školu při FN Ostrava. A v neposlední řadě náš nadační fond předal dary od společnosti Huawei, která věnovala dětským pacientům na klinice dva notebooky značky Lenovo. I přesto, že zástupci výše uvedených společností nebyli u předání fyzicky přítomni, NF Kapka naděje si jejich darů nesmírně váží, neboť dětští pacienti tak mohou komunikovat s okolním světem, a současně i rozvíjet své znalosti a vědomosti po dobu své léčby.

„Tento přenosný sonografický přístroj je využíván k vyšetření imobilních pacientů přímo na lůžku. Jedná se o pacienty celé kliniky, zejména však o hematoonkologické pacienty se sníženou obranyschopností organismu, jejichž převoz na vyšetření mimo oddělení by byl velmi rizikový. Díky tomuto přístroji se zvýšil komfort a bezpečí zejména imunokompromitovaných dětských pacientů." Vyjádřil se MUDr. Bořek Trávníček, primář oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče Kliniky dětského lékařství FN Ostrava.

,,Společnost Penny Market je hrdá na skutečnost, že již několik let spolupracuje s NF Kapka naděje, a má tak možnost aktivně pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. Rádi vidíme, že pomoc se rozlévá do všech koutů a regionů České republiky. Dnes je to Ostrava, v minulosti je jednalo například o Plzeň či Hradec Králové." uvedla Zlata Ulrichová, vedoucí oddělení strategického marketingu společnosti Penny Market.