Ambulance
Strana: 1zobrazeno 1 - 1 (1) z celkem 8
 • Hepatologická ambulance Kliniky infekčního lékařství

   

  doc. MUDr. Luděk Rožnovský, CSc.

  prim. MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D.

  MUDr. Irena Orságová, Ph.D.

   

  Hepatologická ambulance kliniky poskytuje diagnostiku a diferenciální diagnostiku jaterních onemocnění u dětí a dospělých. Jsou zde sledováni pacienti s chronickými hepatitidami a rovněž po akutní hepatitidě.

  Ambulance se specializuje na protivirovou léčbu u pacientů infikovaných virem hepatitidy B a C. Podle počtu léčených se jedná o největší pracoviště v Moravsko-slezském kraji. Při léčbě virových hepatitid jsou užívány všechna tabletová prostatika nebo jejich kombinace dle standardních doporučení.

  Hepatologická ambulance se dále specializuje na problematiku prevence virové hepatitidy B u rizikových skupin pacientů pomocí vakcinace. Sledováni jsou novorozenci HBsAg pozitivních matek, očkování je prováděno u pacientů ze 3 dialyzačních center v Ostravě, jsou očkováni hemofilici a nemocní se závažným jaterním onemocněním před zvažovanou transplantací jater.

  Na ambulanci je poskytována péče zdravotníkům i nezdravotníkům, u kterých došlo k poranění či jiné expozici s rizikem přenosu virových hepatitid.

Strana: 1zobrazeno 1 - 1 (1) z celkem 8

Seznam ambulancí:

×
PředchozíDalší
Načítání