Co mohu udělat než navštívím lékaře?

K lékaři máte jít upraveni a čistě oblečeni. Vezměte si nějakou svačinu a malé pití, pro případ že budete čekat na vyšetření, a nebo na výsledky.

Máte–li kašel a teploty vezměte si ústenku, kašlete do kapesníku, nebo do rukávu svého oděvu.

K vyšetření v odborné ambulanci si donesete:

• průkaz zdravotní pojišťovny
  • doporučení k vyšetření (neplatí v případě akutního zhoršení zdravotního stavu)
  • výsledky předchozích vyšetření

K hospitalizaci si prosím přineste:

• průkaz zdravotní pojišťovny
  • doporučení k hospitalizaci (neplatí v případě akutního onemocnění)
  • výsledky předchozích vyšetření
  • doklad o pracovní neschopnosti (pokud Vám byl vystaven již před hospitalizací)
  • věci osobní hygieny
  • léky které pravidelně užíváte

K plánovanému přijetí do nemocnice si neberte větší finanční obnosy, cennosti, šperky ap. Budete-li je mít, uložte si je do nemocniční úschovy. Zbraně jsou v celém areálu zakázány.

Do porodnice si vezměte

• průkaz zdravotní pojišťovny
  • průkazka pro těhotné (a všechna podstatná ultrazvuková či jiná vyšetření)
  • vdané ženy - oddací list (nebo jeho neověřená kopie), případně dohodu o jménu dítěte*
  • další informace vám poví lékař a nebo sestra v gynekologicko-porodnické ambulanci

Pro doprovod u porodu doporučujeme lehký pohodlný oděv.