27.05.2022

Zájem o prohlídku Ústavu soudního lékařství FN Ostrava byl mimořádný

V rámci akce Ostravské paragrafy - 100 let Krajského soudu v Ostravě si včera odpoledne mohli lidé prohlédnout také prostory Ústavu soudního lékařství FN Ostrava. Tuto možnost využilo 150 zájemců.

V rámci prohlídek nejprve návštěvníci dostali výklad o tom, jak Ústav soudního lékařství FN Ostrava funguje, z čeho se skládá a jaké druhy pitev se zde dělají. „Lidé si potom v další části prohlédli naše prostory a autoptické sály, kde se provádějí pitvy těl zemřelých. Většina dotazů směřovala k mechanizmům vzniku jednotlivých poranění. A samozřejmě ty praktické věci - jak to probíhá, když člověk zemře,“ shrnul zástupce přednosty Ústav soudního lékařství FNO a LF OU MUDr. Petr Handlos, Ph.D., MBAce, který návštěvníky po ústavu provázel.

Většinu ze 150 návštěvníků, kteří v plánovaných časových rozestupech po skupinkách ústav navštívili, přilákala zvědavost a příležitost podívat se do prostředí, kam se běžně člověk nedostane. „Mám ráda kriminálky a sleduju takové případy. Jsem zvědavá, jaká je realita, když to člověk porovná s těmi kriminálkami,“ svěřila se jedna z návštěvnic.

Podívejte se i na zajímavé video z prohlídkové akce: https://youtu.be/GMdysUU-UoU.

 


×
PředchozíDalší
Načítání