XXV.Pařízkovy dny

Ve čtvrtek začíná Mezinárodní odborná konference s názvem XXV.Pařízkovy dny, věnovat se bude léčbě hematoonkologických pacientů.

Ostrava – 4.3.12019 Klinika hematoonkologie FNO pod záštitou České společnosti pro trombózu a hemostázu ČLS JEP, České hematologické společnosti ČLS JEP, pod záštitou Profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků a ve spolupráci s Českou asociací sester pořádá v hotelu Clarion Congress Ostrava ve dnech 7.- 8. března odbornou konferenci, na kterou přijedou tři stovky lékařů z České republiky, Slovenska a Polska a více než stovka nelékařského personálu. Hlavními tématy jsou letos péče o pacienta před, během a po transplantaci kostní dřeně, péče o pacienta versus péče o personál, cévní týmy. Součástí dvoudenní konference budou také workshopy. Sesterská sekce ve spolupráci s nadačním fondem Pavla Novotného představí formy paliativní péče a jeden z workshopů bude mít  téma Jak ošetřovat cévní vstupy.

Klinika hematoonkologie FNO je vysoce specializované centrum v MS kraji. V loňském roce otevřela nový ambulantní trakt se stacionáři, kde odborníci ošetří 100 až 150 pacientů denně. Jediné takto specializované centrum v MS kraji má 30 lůžek, z toho 8 lůžek na jednotce intenzivní péče.

Kompletní program : https://www.hanzo.cz/pd/program-konference