V tělocvičně spinální jednotky FNO se odteď bude i běžkovat a jezdit na vodě.

Spinální jednotka Neurochirurgické kliniky, kde se s pomocí intenzivní terapie léčí pacienti po úrazech míchy, získala další unikátní pomůcku. „Je to v podstatě moje dítě, protože já jezdím na běžkách a proto jsem se pokusil sestrojit něco, co tu jízdu simuluje“, přibližuje trenažér předseda spolku Cesta za snem Heřman Volf, který trenažér klinice věnoval. Bývalý aktivní sportovec se před 13 lety zranil při lyžování a od té doby je na vozíku.“Taky to trochu simuluje pádlování a veslování. Má to vlastní sedadlo, ve kterém se může člověk výborně upevnit a ten pohyb potom dělá správněji, než když jezdí na vozíku“, dodal přednosti speciální pomůcky. Nový rehabilitační stroj přivítal s nadšením i vedoucí fyzioterapeut Kliniky léčebné rehabilitace Mgr. Zdeněk Guřan, který na spinální jednotce dlouhou dobu pracoval.“ Chyběla nám aktivita, která posunuje naše pacienty k normálnímu životu  a to jsou věci,na kterých se musí pracovat hned od začátku po úrazu. Myslím si, že tu spinální jednotku to posouvá zase o krok dál k lepší a kvalitnější péči“, přiblížil význam trenažéru. A nadšený je i vedoucí fyzioterapeut spinální jednotky Mgr. Petr Kalman.“ Jakákoliv pohybová aktivita jiná, než samostatné cvičení, působí na pacienty jako výborná motivace. Jsme rádi, že začneme cvičit s trenažérem, který simuluje reálný sport. Takový nám zatím chyběl“.

• Click to enlarge _4081725.png
  • Click to enlarge _4081732.png
  • Click to enlarge _4081733.png
  • Click to enlarge _4081737.png
  • Click to enlarge _4081738.png

Organizace Cesta za snem vyrobila trenažér z peněz, které získala z vánoční sbírky v prodejnách Kaufland. Lidé si koupili samolepky na dárky za celkem 4 miliony korun. Snem Heřmana Volfa je vybavit touto pomůckou všechna rehabilitační zařízení v Česku tak, aby si ji lidé na vozíku mohli po propuštění půjčit na čas i domů.

16-dvojcata