Týden prevence dětských úrazů měl u dětí úspěch

Akce Týden prevence dětských úrazů, která proběhla minulý týden v Avion Shopping parku, měla skvělou odezvu jak u dětí, tak i u rodičů a veřejnosti. Sestřičky z Centra dětské traumatologie a chirurgie FN Ostrava proměnily jednu z prodejních kójí v nemocniční pokoj a děti si tak mohly vyzkoušet například ranní vizitu a zahrát si na pana doktora. Mohly si změřit tlak, saturaci, poslechnout srdce a rozhodnout si o postupu péče. U stolu pak byla simulována výuka s paní učitelkou, která chodí za dětmi na oddělení. Zkrátka děti viděly, jaké jsou celodenní aktivity a péče v centru. Lákadlem byli také canisterapeutičtí psi, kteří na oddělení pravidelně docházejí. V sobotu přibyl i nemocniční klaun.

Děti díky akci zjistily, že už se nemusí nemocnice bát. „Říkají, že už se nebojí do nemocnice jít, že se snažíme neubližovat. A tím, že jim ukazujeme všechno, co se děje, tak s tím souzní a nemají s tím problém,“ vyzdvihla největší přínos akce jedna z přítomných zdravotnic uvedeného centra Bc. Libuše Malinová, DiS. Dospělí se zdravotníků ptali hlavně na hospitalizaci rodičů s dítětem.

Týden prevence navštívilo celkem zhruba 800 dětí, z toho v rámci vyučování ZŠ 370 žáků.

Příjemnou atmosféru vystihuje i krátké video za akce: https://youtu.be/dnSeUYU_i3s.