Na Antarktidě se dá udělat provizorní plomba, zástavu srdce tam ale nevyřešíte

Nový podcast FN Ostrava s názvem Na Antarktidě se dá udělat provizorní plomba, zástavu srdce tam ale nevyřešíte přináší zajímavé vyprávění docenta MUDr. Jan Máca, Ph.D. , zástupce přednosty Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava a LF OU, který se stal na začátku roku 2023 na několik týdnů polárníkem. Byl totiž součástí vědecké expedice Masarykovy univerzity na ostrov Jamese Rosse na Antarktidě. Plnil roli lékaře, z části i zubaře, zkoumal změny výkonosti adaptabilního imunitního systému, ale velmi často plnil taky roli jakéhosi „šerpy“, který pomáhal nosit přístroje. O tom všem i o mnohém dalším je další podcast Fakultní nemocnice Ostrava, který připravili Iva Piskalová a Petr Dušek.

Spotify podcastSpustit přes Spotify