Mistr světa v jízdě na vysokém kole navštívil onkologicky nemocné děti

Hospitalizované děti i zdravotníky Oddělení dětské hematologie a hematoonkologie Kliniky dětského lékařství FN Ostrava a LF OU navštívil několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Nadační fond s jeho jménem totiž už od svého založení významně podporuje spolek HAIMA Ostrava, který zajišťuje rodinám onkologicky nemocných dětí komplexní péči a podporu.  

Josef Zimovčák se s dětskými onkologickými pacienty Fakultní nemocnice Ostrava setkává pravidelně. Letos si na ně našel čas krátce před startem 14. ročníku své charitativní Cyklotour 2023. S mladíkem, který bude moci díky jeho příspěvku intenzivně rehabilitovat, se ale nesetkal. Osmnáctiletý Tomáš Skarka totiž ve stejné chvíli podstupoval operaci kyčle. „Určitě s těmi penězi naložím tak, abych se po třech letech konečně dal do kupy. Chci dát do rehabilitace všechno, abych se konečně mohl postavit na nohy bez berlí,“ vzkázal svému podporovateli krátce před operací pozitivně naladěný mladík. Několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole se s Tomášem setkal na loňském ozdravném pobytu. „Tomáš a jemu podobní jsou pro nás obrovským vzorem, jak mít ze života radost. A on ji má. Tímto jej zdravím a věřím, že se potkáme na nějaké další společné akci,“ uvedl před odjezdem na start téměř tisíc dvě stě kilometrů dlouhého závodu uznávaný cyklista, který se spolkem HAIMA Ostrava spolupracuje už od svého založení v roce 2010. „Jeho postoj k životu mi připomíná sílu našich nemocných dětí, které se už od startu léčby ze všech sil snaží, aby dojely do cíle. On si na kolo také pokaždé sedne i přesto, že z něj předtím několikrát spadl,“ přiblížila mnohaleté partnerství Michaela Češková, ředitelka HAIMA Ostrava z. s.

 

HAIMA Ostrava z. s. vznikl v prosinci roku 1996. Pro hospitalizované onkologicky nemocné děti organizuje pravidelné akce na oddělení, ale výrazně podporuje v průběhy i po ukončení léčby celou rodinu. Na kole dětem - nadační fond Josefa Zimovčáka patří k jeho velmi významným podporovatelům.

Podívejte se i na zajímavou reportáž z návštěvy: https://youtu.be/ImREfRfs_Vk.

×
PředchozíDalší
Načítání