24.11.2010

Fakultní nemocnice úspěšně zvládla reakreditaci Spojené akreditační komise

Po úspěšné mezinárodní akreditaci JCI v červnu letošního roku se Fakultní nemocnici Ostrava podařilo počátkem listopadu letošního roku úspěšné zvládnout reakreditaci dle standardů Spojené akreditační komise (SAK), kterou nemocnice získala jako první nemocnice fakultního typu v roce 2007.

"I přesto, že naše nemocnice dosáhla úspěšnou akreditací JCI mety nejvyšší, byla by velká škoda přijít o certifikát kvality udělovaný Spojenou akreditační komisí. Proto jsme se rozhodli přistoupit k reakreditaci a jsem velmi rád, že proběhla úspěšně," uvedl MUDr. Svatopluk Němeček, ředitel FN Ostrava. „Kvalita poskytované péče, bezpečí a spokojenost pacientů jsou našimi prioritami," řekl MUDr. Němeček. Je vidět, že se systém kvality stal běžnou součástí našeho pracovního života. „Rád bych všem zaměstnancům za jejich úsilí poděkoval," doplnil MUDr. Němeček.

Fakultní nemocnice Ostrava se tak stala jedinou nemocnicí v České republice, která se nyní může pochlubit mezinárodní akreditací JCI a současně akreditací SAK. Z pohledu zdravotnických zařízení je držitelem obou certifikátu rovněž Masarykův onkologický ústav v Brně.