Divadlo nezná bariéry a směřuje i za malými pacienty Fakultní nemocnice Ostrava

Příjemné odpoledne s interaktivním představením divadla Cirkus Žebřík prožijí ve středu 15. září dětští pacienti Fakultní nemocnice Ostrava. Hra O nebojácném Ondrovi je součástí šestého ročníku Divadelní pouti bez bariér, kterou pořádá Divadlo loutek Ostrava ve dnech 14. až 17. září. Tato tradiční akce se koná každé dva roky již od roku 2000 jako festival, jehož cílem je překonávání bariér mezi zdravou populací a handicapovanými jedinci ve společnosti prostřednictvím divadla i jiných kulturních médií.

„Divadelní pouť bez bariér není v naší nemocnici poprvé,“ říká Tomáš Oborný, tiskový mluvčí FNO. „Jedná se o již tradiční spolupráci mezi Divadlem loutek Ostrava a naší nemocnicí. Pro naše dětské pacienty je divadelní představení vždy vítaným zpestřením pobytu v nemocnici. Je to příjemný pocit, vidět ve tvářích dětí úsměv,“ doplnil Tomáš Oborný.