Další lůžkové oddělení Chirurgické kliniky FN Ostrava se proměnilo v galerii

Chodby lůžkového oddělení „D“ Chirurgické kliniky FN Ostrava oživily snímky Kateřiny Skalíkové. Svůj soubor 14 velkoformátových fotografií, které zachycují krajinu obcí kolem Opavska, klinice autorka darovala.

Soubor fotografií, které mají rozměr 70 x 50 cm vznikal podle Kateřiny Skalíkové tři roky. „Myslím si, že nemocniční prostředí by se mělo kultivovat. A pokud obraz pomůže k úspěšnému průběhu léčení, jsem jenom ráda,“ uvedla v průběhu instalace svých snímků opavská fotografka. A přidala ještě jeden důvod, proč své fotografie ráda fakultní nemocnici darovala. „Před časem se vážně zranil můj syn a lékaři této nemocnice ho zachránili. Díky jejich péči je v pořádku.“

Kateřina Skalíková nechala své pohledy do krajiny vytisknout na Kapa desky a neopomněla zdůraznit, že je firma RYBA print s.r.o. vyrobila za sponzorskou cenu.

Novou galerii na chodbě přivítala také vrchní sestra Chirurgické kliniky Mgr. Hana Horelová. „Touto instalací navazujeme na lůžkové oddělení A, kde už více než rok dělají našim pacientům radost fotografie oceňovaného Tomáše Neuwirtha. Ukazuje se, že příjemné prostředí vnímají pacienti velmi citlivě a pozitivně,“ uvedla vrchní sestra a dodala, že se snad brzy podaří proměnit v galerii také chodbu poslední ze tří lůžkových stanic kliniky, oddělení „B“, kde jsou hospitalizovaní dospělí pacienti.