Služby pro pacienty

 

Přidělení telefonního oprávnění pro spojení mimo FNO

Zájemci mohou požádá ošetřující sestru o možnost přidělení telefonního oprávnění k telefonování mimo FNO.

Při ukončení léčebného pobytu pacient uhradí náklady za hovorné a oprávnění bude zrušeno.

Půjčování knih

Podle dohody u sestry.

Televize

Mohou být využívány v jídelně kliniky nebo oddělení, eventuálně na pokojích pacientů.

Služby hotelového typu

Všechna pracoviště v novém komplementu nemocnice jsou vybavena nejmodernější zdravotnickou technikou. Pro pohodlí pacientů slouží lůžková oddělení s maximálně třílůžkovými pokoji. Jsme schopni vyhovět i náročnějším přáním našich pacientů a nabídnout jednolůžkový pokoj s dalším vybavením a s možností jiných služeb za přímou úhradu.

Jednolůžkové pokoje jsou vybaveny:

  • Telefonem se samostatnou linkou (viz. informace o možnosti přidělení telefonního oprávnění). Na žádost pacienta můžeme na pokoji některých klinik a oddělení instalovat faxovou stanici. Vyúčtování jejího provozu bude provedeno při vyúčtování hospitalizace.
  • Televizorem s rozsahem stanic napojených na satelitní příjem.
  • Radiopřijímačem s kazetovým přehrávačem.
  • Polohovatelnou postelí s kvalitnějším ložním prádlem.
  • Županem, froté ručníky, nerez příbory.
  • Křeslem a stolní lampou s otočným ramenem.
  • Ledničkou.

Individuální kondiční cvičení

Na žádost fyzické osoby můžeme nabídnout individuální kondiční cvičení vedené fyzioterapeutem, cena dle platného ceníku FNO.

Další služby

Služba kadeřníka, holiče, pedikérky, donáška novin, časopisů, psacích potřeb a občerstvení podle přání: platba v hotovosti

Péče o naše pacienty existuje nejen v léčebné oblasti

Fakultní nemocnice Ostrava svým architektonickým členěním, personálním a přístrojovým vybavením splňuje představy a nároky moderní nemocnice evropského typu, která vedle poskytování špičkové péče klade rovněž důraz na individuální a citlivý přístup k nemocným. Vytváření pozitivní, motivující a harmonické atmosféry je umožněno širokým spektrem nabídky dalších možností, které jsou pacientům k dispozici. V jarních, letních a podzimních měsících mohou pacienti relaxovat na lavičkách parkového prostředí nemocnice. Zpestření stravy nabízí několik center rychlého občerstvení, a několik občerstvovacích automatů. Knihy a časopisy, stejně jako květiny či drobné suvenýry si mohou pacienti zakoupit v obchůdcích atria nemocnice. Pro věřící je určena meditační místnost, kde jsou v sobotu slouženy mše. Kadeřnické a kosmetické služby spolu s fotoateliérem jsou také součástí nabídky služeb, které pacientům mohou zpříjemnit pobyt. Milovníci umění mají možnost posedět v galerii Ametyst, kde svá díla vystavují malíři, fotografové i tvůrci užitného umění. Součástí galerie je také prodejní koutek, kde si mohou vybraná umělecká díla zakoupit.

Jízdní řády městské hromadné dopravy

Jízdní řády jsou umístěny v Domově sester, v hlavním vstupu nemocnice (vedle plánovaného příjmu), na poliklinice u informací, v budově onkologické kliniky a v budově internátu.

×
PředchozíDalší
Načítání