Lidé FNO v médiích (2022)

 
29.12.2022

Sestřičky vyprovodily pacienta zpěvem - Sestry z Oddělení popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie FN Ostrava zazpívaly na rozloučenou trojhlasem pacientovi, který byl dlouhodobě hospitalizován. Zpráva zaujala řadu médií.  Články najdete na těchto odkazech: Idnes.cz - Lidovky.cz - Patriotmagazin.cz - Impuls.cz - Nasemesto.cz - Denik.cz

28.12.2022

Události v regionech - Štědrovečerní atmosféru na Klinice dětského lékařství přibližuje reportáž České televize, ve které hovoří také MUDr. Kateřina Woznicová.  Reportáž najdete na tomto odkazu.

28.12.2022

Špičková neuroložka léčí úsměvem a vlídným slovem - Respektovaná neuroložka, která má na kontě desítky odborných publikaci a článků v renomovaných lékařských časopisech a v průběhu profesní kariéry léčila a stále léčí stovky pacientů s roztroušenou sklerózou, na niž se specializuje. Rozhovor s MUDr. Olgou Zapletalovou k Neurologické kliniky na jdete na následujícím odkazu.  Článek najdete na tomto odkazu.

28.12.2022

Svlékáme buňky donaha. Nápady vznikají i u piva - Michal Šimíček se po letech „na zkušené“ ve světě vrátil do rodné Ostravy. Imunolog a molekulární biolog v místní fakultní nemocnici se svým týmem vyvíjí a testuje nový typ buněčné terapie. Jde o jeden z nejprogresivnějších trendů v léčbě rakoviny. Když není v laboratoři, farmaří na rodinném statku.  Článek najdete na tomto odkazu.

27.12.2022

Události - V reportáži, která přibližuje Štědrý den na nejrůznějších pracovištích vystupuje také MUDr. Kateřina Woznicová z Kliniky dětského lékařství FNO. Reportáž najdete na tomto odkazu.

27.12.2022

Nemocniční Vánoce: Dárky pro pacienty, rybí polévka, ale i omezení návštěv - V článku je citována rovněž náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči PhDr. Andrea Polanská, MBA.  Článek najdete na tomto odkazu.

27.12.2022

Objev ostravských hematoonkologů může změnit klasifikaci krevních nádorů a pomoci pacientům k modernějším lékům - Díky modernější a přesnější metodě mohou lékaři lépe určit, jak agresivní formou rakoviny krve pacienti trpí. Do budoucna to může pro řadu z nich znamenat úpravu terapie nebo například zahrnutí do klinických studií. Jde o významný objev, který může změnit současnou klasifikaci krevních nádorů v učebnicích hematologie. Studii publikoval v jednom z nejprestižnějších světových onkologických časopisů Journal of Clinical Oncology tým ostravských vědců z výzkumné laboratoře Blood Cancer Research Group (BCRG) Lékařské fakulty Ostravské univerzity, která je součástí Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava. Článek najdete na tomto odkazu.

27.12.2022

Onkokavárna pomáhá bourat strach - Výročí otevření Onko kavárny na Klinice onkologické FN Ostrava zachytil také deník PRÁVO. Článek najdete na tomto odkazu.

21.12.2022

Události, komentáře - Epidemii respiračních onemocnění komentoval v pravidelném pořadu České televize ředitel nemocnice MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Rozhovor najdete na tomto odkazu.

21.12.2022

Objev ostravských hematoonkologů může pomoci pacientům k modernějším lékům - Díky modernější a přesnější metodě mohou lékaři lépe určit, jak agresivní formou rakoviny krve pacienti trpí. Do budoucna to může pro řadu z nich znamenat úpravu terapie nebo například zahrnutí do klinických studií. Významný objev, který může změnit současnou klasifikaci krevních nádorů v učebnicích hematologie, otiskl časopis Journal of Clinical Oncology. Odkaz na článek: zde.

21.12.2022

Revoluce v léčbě nádorů, slaví FN Ostrava. Vážně nemocné Jenovefě pomohla buněčná terapie - Také televize CNN PrimaNews informovala o podání buněčné terapie pacientce Kliniky hematoonkologie FN Ostrava. 

Reportáž najdete zde.

21.12.2022

Stoupá nemocnost dětí - Rozhovor s přednostou Kliniky dětského lékařství doc. MUDr. Janem Pavlíčkem, Ph.D. o vývoji respiračních nemocí začíná ve 14:21. 

Odkaz na rozhovor: zde.

19.12.2022

Dobré ráno - Hostem ranního pořadu České televize byla náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou práci PhDr. Andrea Polanská, MBA, která přiblížila vánoce v nemocnici. 

Odkazy na rozhovory: 1/2 - 2/2

19.12.2022

Nový systém pohotovostní služby pro děti a dorost - FN Ostrava bude od ledna poskytovat pohotovostní službu pro děti a dorost. V prostorách Polikliniky FNO vzniká nová ambulance. Odkazy na články: POLAR - PATRIOT MAGAZIN - DENIK - IDNES

19.12.2022

Lékárna Českého rozhlasu Ostrava - CyberKnife dává šanci pacientům, kterým lékaři ještě nedávno nedokázali pomoci. Téma, které přiblížil přednosta Kliniky onkologické FN Ostrava doc. MUDr. Ing. Jakub Cvek, Ph.D., MBA. Odkaz na rozhovor: zde.

13.12.2022

Nový systém pohotovostí v Ostravě - O zapojení FN Ostrava do poskytování pohotovostní lékařské služby hovoří ředitel MUDr. Jiří Havrlant, MHA a také doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D., přednostka Kliniky dětského lékařství FN Ostrava. Reportáž najdete na tomto odkazu. Právo

13.12.2022

Integrovaný bezpečnostní systém - Nový integrovaný bezpečnostní systém FN Ostrava přiblížil ve vysílání ČT24 Mgr. Daniel Naivert, MBA, vedoucí Odboru vnitřní bezpečnosti a krizového řízení FN Ostrava. 

Události v regionech Regionální zprávy POLAR Právo

12.12.2022

Magazín 112 - Reportáž na téma vážné úrazy informoval a VI. ročníku konferenci Dětské polytrauma. Hovoří v ní také MUDr. Jan Divák, Ph.D., MBA, primář oddělení anestezie KARIM FNO a rovněž MUDr. Ivo Kopáček z Kliniky chirurgie a úrazové chirurgie FNO. Reportáž najdete na tomto odkazu.

12.12.2022

TV medicína - Hostem pravidelného pořadu, který informuje o novinkách ve FN Ostrava, byl doc.et.doc. MUDr. Petr Vávra, Ph.D. z Chirurgické kliniky FNO, který přiblížil nejen nedávno skončený kurz miniinvazivní chirurgie, ale vysvětlil i přednosti tohoto operačního postupu. A závěrečná reportáž přiblížila akci na Klinice dětského lékařství, kterou připravil spolek HAIMA Ostrava.

Reportáž najdete na tomto odkazu.

12.12.2022

Lékárna Českého rozhlasu Ostrava - Poruchy spánku a možnosti jejich léčby. To bylo hlavní téma pořadu, jehož hostem byl MUDr. Vilém Novák, Ph.D., zástupce přednosty, Oddělení dětské neurologie FN Ostrava.

Rozhovor najdete na tomto odkazu.

28.11.2022

Lékaři se učí, jak rodičům říct, že je to s dítětem špatné - V článku DeníkuN je citována primářka Oddělení dětské neurologie FN Ostrava MUDr. Hana Medřická, MBA. Dokument najdete na tomto odkazu.

28.11.2022

TV POLAR – TV medicína - Buněčná terapie tentokrát dominuje pořadu, který je zaměřený na novinky ve FN Ostrava. Hostem ve studiu byl tentokrát přednosta Kliniky hematoonkologie prof. MUDr. Roman Hájek, CSc. Reportáž najdete na tomto odkazu.

25.11.2022

Lehátko, které rozšíří možnosti snímání magnetické rezonance - Vyšetření na magnetické rezonanci vyžaduje spolupráci mezi lékařem, odborným zdravotnickým personálem a pacientem. Například během vyšetření dutiny břišní a hrudní je potřeba, aby pacient kontrolovaně dýchal přesně podle pokynů operátora. V článku je citována také MUDr. Pavla Hanzlíková, Ph.D., MBA, vedoucí lékařka MR. Článek najdete na tomto odkazu.

22.11.2022

168 hodin - V reportáži o kritickém nedostatku odborníků na dětskou psychiatrii a psychologii hovoří také MUDr. Jan Uhlíř, dětský psychiatr z Oddělení psychiatrického FN Ostrava. Reportáž najdete na tomto odkazu.

22.11.2022

Diagnóza rakovina - Přibylo pacientů, nechodili na prevenci. V článku s tímto titulkem je citována také Zuzana Adamovská, koordinátorka Psychosociální intervenční služby FN Ostrava. Článek najdete na tomto odkazu.

18.11.2022

Český rozhlas Ostrava - Lékaři ostravské fakultní nemocnice podali první buněčnou terapii v historii nemocnice. A to ženě s nádorovým onemocněním lymfatického systému, u které standardní postupy selhaly. Rozhovor najdete na tomto odkazu.

18.11.2022

Události v regionech - První pacientce byla na Klinice hematoonkologie FN Ostrava podána buněčná terapie. Reportáž o té významné události odvysílala Česká televize mimo jiné v pořadu Události v regionech. Reportáž najdete na tomto odkazu.

Detaily k výzkumu nového buněčného preparátu přidal doc. RNDr. Michal Šimíček, Ph.D., vedoucí mezinárodního výzkumného týmu Kliniky hematoonkologie FN Ostrava. Reportáž najdete na tomto odkazu.

16.11.2022

Dobré ráno - Jak člověk pozná dobrého anesteziologa? I na takovýto dotaz odpovídal moderátorům živě vysílaného pořadu České televize Dobré ráno lékař Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava MUDr. Jiří Tichý. A po celou dobu byl také na chatu a komunikoval s diváky.

Odkazy na rozhovory:   1/4 2/4 3/4 4/4

15.11.2022

Dobré ráno - U příležitosti Světového dne diabetu byla hlavním hostem z oblasti zdravotnictví, v živě vysílaném pořadu České televize, lékařka Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava MUDr. Marie Dolečková.

Rozhovory s ní najdete zde.

15.11.2022

TV medicína - Pravidelný magazín TV POLAR TV medicína, který je zaměřený na dění ve FN Ostrava, je tentokrát věnován 30.výročí Transplantačního centra a závěrečná reportáž přiblíží slavnostní odhalení Lavičky naděje. Reportáž najdete na tomto odkazu.

10.11.2022

Lékárna Českého rozhlasu Ostrava - Co dělat, když hodnoty cholesterolu překračují meze? Na otázky moderátorky, ale také posluchačů, odpovídal v živém vysílání pořadu Lékárna přednosta Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D., FESC. Rozhovor najdete na tomto odkazu.

10.11.2022

Podcast webu prolekare.cz - V časopisu Lancet Respiratory Medicine byly letos publikovány výsledky studie TRAVERSE, která sledovala dlouhodobou bezpečnost a účinnost dupilumabu v léčbě pacientů se středně těžkým až těžkým astmatem. Co znamenají její výsledky pro reálnou klinickou praxi a jaké hlavní benefity mohou pacienti od této nové cílené léčby očekávat? I o tom je podcast s doc. MUDr. Jaromírem Bystroněm, CSc., z Oddělení alergologie a klinické imunologie FN Ostrava. Článek najdete na tomto odkazu.

9.11.2022

Magazín Patriot - Nejen onkologičtí pacienti Fakultní nemocnice Ostrava dostali novou Lavičku naděje. Článek najdete na tomto odkazu.

9.11.2022

Data: V nemocnicích skončilo s covidem 4300 dětí, nejméně 13 jich zemřelo - V článku je citován také přednosta Kliniky dětského lékařství FN Ostrava doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D. Článek najdete na tomto odkazu.

7.11.2022

Lavička naděje v ostravské fakultní nemocnici slouží nejen pro onkologické pacienty - Nejen onkologičtí pacienti teď mohou v blízkosti pavilonu Kliniky onkologické a Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava využívat Lavičku naděje. Vedení nemocnice ji nechalo vyrobit a instalovat na popud zakladatelky pacientské organizace Jelimán z. s. a autorky projektu „Sad nadějí“ Věry Finy. Článek najdete na tomto odkazu.

1.11.2022

Dobré ráno - Hostem živě vysílaného pořadu České televize Dobré ráno byla nutriční terapeutka FN Ostrava Karla Sedláčková. Rozhovory byly zaměřeny na výživu seniorů. Reportáž najdete na těchto odkazech 1/3 2/3 3/3 .

31.10.2022

Muž s velkým záběrem a složitou profesí. Setkání s onkologem Martinem Paličkou - Lékař Kliniky onkologické FN Ostrava MUDr. Martin Palička odpovídal Kateřině Huberové v pořadu Host Českého rozhlasu Ostrava. Rozhovor najdete na tomto odkazu.

31.10.2022

TV medicína - Pravidelný magazín TV POLAR, který je zaměřený na aktuální dění ve FN Ostrava, nabízí rozhovor s prof. MUDr. Peterem Ihnátem, Ph.D., MBA , zástupcem přednosty Chirurgické kliniky FNO, reportáž z křtu knihy MUDr. Martina Paličky a ohlédnutí za pediatrickým kongresem. Reportáž najdete na tomto odkazu.

27.10.2022

Léčba postcovidového syndromu - O léčbě postcovidového syndromu a aktuálních počtech pacientů v Centru postcovidové péče FN Ostrava hovořila živě v pořadu Studio 6 na ČT1 zástupkyně primáře Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy MUDr. Radoslava Černeková. Rozhovor najdete na tomto odkazu. Reportáž, zabývající se touto problematikou, odvysílala Česká televize i v pořadu Události v regionech na ČT1.

24.10.2022

Český rozhlas Ostrava – Lékárna - Bolesti hýždí a zadní strany stehen s přenosem do oblasti třísel mohou znamenat blokádu křížokýčelního kloubu. O tomto poměrně častém, ale ne příliš známém onemocnění hovořil v pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava MUDr. Michael Mrůzek, Ph.D., staniční lékař Neurochirurgické kliniky FN Ostrava. Rozhovor najdete na tomto odkazu.

20.10.2022

XVI. pediatrický kongres hostila po delší přestávce Ostrava - Tradiční setkání pediatrů napříč obory z České i Slovenské republiky hostila po více než 18 letech moravskoslezská metropole Ostrava. Zprávu otiskl například internetový portál Naše Město. Článek najdete na tomto odkazu.

19.10.2022

TV POLAR - V reportáži TV POLAR, která upozorňuje na nedostatek krve, hovoří také lékařka krevního centra FN Ostrava MUDr. Jana Furková. Reportář najdete na tomto odkazu.

17.10.2022

TV medicína TV POLAR - Nový díl medicíny speciál, která se věnuje tématům ve Fakultní nemocnici Ostrava, byl zaměřený na screeningový projekt pro kuřáky. Přiblížila jej zástupkyně primáře Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy MUDr. Radoslava Černeková. A jedna z reportáží je věnována také podzimní očkovací kampani, která začala ve FN Ostrava. Reportář najdete na tomto odkazu.

11.10.2022

Události v regionech – Očkování proti covidu - Hostem živě vysílaného vstupu České televize na téma očkování, hospitalizace a proticovidová opatření byla doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA, náměstkyně ředitele pro léčebnou péči FN Ostrava. Reportář najdete na tomto odkazu.

10.10.2022

Události v regionech - Zahájení očkovací kampaně za účasti ministra zdravotnictví zachytila ve FN Ostrava redaktorka České televize Tereza Krumpholzová. Reportář najdete na tomto odkazu.

10.10.2022

Minuty regionu – TV POLAR - A reportáž připravila také regionální televize POLAR. Na místě natáčela Eva Budirská. Reportář najdete na tomto odkazu.

7.10.2022

Dobré ráno - Hostem živě vysílané ranního bloku České televize byla MUDr. Hana Chaudhary, pověřena zastupováním primáře Oddělení popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie FN Ostrava. Rozhovory na téma popáleniny najdete na následujících odkazech: 1/3 2/3 3/3.

5.10.2022

TV medicína - Další díl magazínu TV POLAR, který je věnován dění ve FN Ostrava, je tentokrát zaměřený na nově otevřený psychiatrický pavilon. Jeho fungování přiblíží primář Oddělení psychiatrického MUDr. Petr Šilhán, Ph.D. a závěrečná reportáž přibližuje 1. kongres s názvem Colours of cardiology. Reportáž najdete na tomto odkazu.

5.10.2022

Události v regionech - O nově spuštěném screeningu plic kuřáků informovala také reportáž České televize ve zpravodajském pořadu Události v regionech. Reportáž najdete na tomto odkazu.

5.10.2022

Studio 6 - Nový preventivní screeningový program, zaměřený na kuřáky, přiblížila v živém rozhovoru pořadu Studio6 zástupkyně primáře Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy FN Ostrava MUDr. Radoslava Černeková. Reportáž najdete na tomto odkazu.

26.9.2022

FN Ostrava se aktivně zapojila do pilotního screeningového programu, jehož smyslem je u kuřáků včas odhalit, a také včas začít léčit, karcinom plic. Článek najdete na tomto odkazu.

22.9.2022

Dobré ráno - Hostem Dobrého rána České televize byla toxikoložka RNDr. Marie Staňková, Ph.D. z Ústavu soudního lékařství FNO. Tématem rozhovorů, které jsou k vidění na odkazech, byly otravy nejen houbami. Reportáž najdete na těchto odkazech:  1/3  -  2/3  -  3/3

20.9.2022

Lékařka Interní a kardiologické kliniky Fakultní nemocnice Ostrav je autorkou doporučení pro diabetiky, která otiskl časopis DIAstyl. Článek najdete na této adrese.

19.9.2022

Speciální vydání pořadu TV POLAR je tentokrát věnováno akci, kterou uspořádal Nadační fond Petra Zoubka a jejíž výtěžek získala Klinika hematoonkologická FN Ostrava. A v obsáhlé reportáži jsou zachyceny oslavy 110 let trvání FN Ostrava, které se konaly 10.září 2022 v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Reportáž najdete na této adrese.

9.9.2022

Dobré ráno ČT - Hlavním hostem živě vysílaného ranního bloku informací a zajímavostí České televize byl MUDr. Petr Šilhán, Ph.D., primář Oddělení psychiatrického FN Ostrava.

Vstupy jsou na těchto odkazech:  1/4  -  2/4  -  3/4  -  4/4

7.9.2022

Týden v regionech - Na oslavy 110.výročí založení FN Ostrava pozvala ve vysílání České televize Ing. Hana Maiwaelderová, vedoucí Oddělení marketingu FN Ostrava.

Reportáž najdete na této adrese.

7.9.2022

Odkaz Petra Zoubka plní nadace - Na začátku je smutný příběh Petra Zoubka, který podlehl vážné nemoci. Rodiče teď plní jeho odkaz, pomáhat. Vznikl Nadační fond Petra Zoubka, který podporuje mladé sportovce, nadané studenty a Kliniku hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava. Více v reportáži TV POLAR.

Reportáž najdete na této adrese.

2.9.2022

Otevření nového pavilonu pro psychiatrickou péči pohledem médií:

Studio 6 -  Rozhovor s primářem Oddělení psychiatrického FNO MUDr. Petrem Šilhánem, Ph.D.

Události v regionechUdálosti ČT, Český rozhlas Ostrava, Polar.cz, Patriotmagazin.cz, Seznamzpravy.cz, Idnes.cz, Tn.Nova.cz, Monitora.cz, ČRO.cz

2.9.2022

Syndrom spánkové apnoe. To je jedna z nejčastějších poruch spánku. Dochází k opakovaným zástavám dechu, které doprovází často i mohutné chrápání. Téma, na které v Lékárně Českého rozhlasu Ostrava odpovídal MUDr. Vilém Novák, Ph.D., zástupce přednosty pro VVČ Oddělení dětské neurologie FN Ostrava.

Rozhovor najdete na této adrese.

16.8.2022

Studio ČT24 - Na výstavu ke 110. výročí založení FN Ostrava pozvala ve vysílání ČT24 vedoucí Oddělení marketingu FN Ostrava Ing. Hana Maiwaelderová.

Reportáž najdete na této adrese. [ začátek v 17:40 ]

15.8.2022

Události v regionech - Podrobnosti k očkování posilující dávkou přidala náměstkyně ředitele FN Ostrava doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA.

Reportáž najdete na této adrese.

15.8.2022

Studio ČT24 - 110 let FN Ostrava – Historii i současnost přibližuje výstava v Ostravě – Zábřehu.

Reportáž najdete na této adrese.

15.8.2022

Češi umírají zbytečně, protože jsou lajdáci. Mohli by žít déle, ale dělají špatná rozhodnutí, říká lékařka - Jak je na tom Česká republika, pokud jde o proočkování obyvatel? Bohužel většinou značně zaostáváme. V článku je citována také primářka Kliniky infekčních nemocí FN Ostrava MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D. Článek najdete na této adrese.

12.8.2022

Noví zdravotníci ve FNO - Česká televize zaznamenala nárůst počtu absolventů středních i vysokých škol. V reportáži uvádí i konkrétní příběhy nových zaměstnanců. Reportáž najdete na této adrese.

[ zezdravotnictvi.cz]

11.8.2022

Novinka v péči: Podávání plné krve pacientům při zásazích vrtulníku LZS.
Zavedení novinky do praxe vyžadovalo pečlivou přípravu, a to za úzké spolupráce s Krevním centrem FN Ostrava.
Článek najdete na této adrese.

[ novinky.cz, zzsmsk.cz, patriotmagazin.cz, novinykraje.cz ]

11.8.2022

Do FN Ostrava nastoupilo letos o třetinu více absolventů než v loňském roce. A nastoupily také dvě stomatoložky z Ukrajiny Článek najdete na této adrese.

9.8.2022

V reportáži zaměřené na výsledky výzkumu, který se věnoval vlivu kojení na rozvoj dítěte, hovoří MUDr. Soňa Kupková z Oddělení neonatologie FN Ostrava. Reportáž byla odvysílána v pořadu České televize Zajímavosti z regionů. Reportáž najdete na této adrese.

1.8.2022

Pracovat naplno a zároveň si najít čas na odpočinek. V penzi žít aktivně, ale nepřepínat své síly. Jíst zdravě, ale zároveň si pochutnat a netrápit se dietami. Být k sobě kritický, ale zároveň si neničit život nerealistickými představami o dokonalosti. Tomu se říká umění vyvažovat. Ovládá ho čím dál méně lidí. V článku webového portálu i60.cz je citován rovněž přednosta KARIM FN Ostrava prof. MUDr. Pavel Ševčík, CsC. Článek najdete na této adrese.

1.8.2022

Mladý lékař Kliniky hematoonkologie FN Ostrava MUDr. Ondřej Šušol, získal stipendium od Nadace pro transplantace kostní dřeně. Rozhodla o tom komise Českého národního registru a Nadace pro transplantace kostní dřeně. 100 000 korun by rád využil na zahraniční stáž. Článek najdete na této adrese.

1.8.2022

Vyšetření na magnetické rezonanci vyžaduje spolupráci mezi pacientem, lékařem a zdravotnickým personálem. Umožnit důležité vyšetření nemohoucím pacientům by měl pomoci vynález vědců z VŠB- TU Ostrava. V článku je citována vedoucí lékařka MR Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava MUDr. Pavla Hanzlíková, Ph.D., MBA., která přibližuje, jak nový vynález usnadní vyšetření na magnetické rezonanci. Článek najdete na této adrese.

29.7.2022

O mozku vypráví jako o vesmíru a přiznává, že většinu toho, co tato část lidského těla umí, vědci ještě ani nevědí. Poslechněte si rozhovor Kateřiny Huberové s doc. MUDr. Ondřejem Volným, Ph.D. z Neurologické kliniky FN Ostrava. Záznam pořadu najdete na této adrese.

Začátek v reálném čase v 16:50

22.7.2022

Jak předcházet kolapsům z horka radí v celostátní hlavní zpravodajské relaci České televize Události a v reportáži pořadu Události v regionech prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D., přednosta Interní a kardiologické kliniky FNO: Události v regionech. Celý rozhovor s panem přednostou odvysílalo 21.7.2022 Studio ČT24 v čase 17:37 až 17:40h. 

20.7.2022

Krevnímu centru ostravské fakultní nemocnice se tenčí zásoby krve. Nejhorší situace je vždy o prázdninách, kdy přibývá úrazů. Nové dárce se Krevní centrum snaží získat mimo jiné i setkáním dárců i nedárců krve na Prašivé v Beskydech.Více v reportáži TV POLAR. Záznam pořadu najdete na této adrese.

20.7.2022

Více než 30 procent Čechů nepoužívá při slunění opalovací krémy. A když už si je zakoupí, tak s nízkým ochranným faktorem, který je naprosto nedostačující. V článku je citována rovněž primářka Kožního oddělení FNO MUDr. Yvetta Vantuchová, Ph.D. Článek najdete na této adrese.

19.7.2022

SeČTeno - Telemedicínu v praxi přiblížil ve speciálním pořadu ČT24 SeČTeno ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.  Záznam pořadu najdete na této adrese.

Začátek v reálném čase v 16:50

19.7.2022

Události v regionech - Úvodní reportáž zpravodajského pořadu ČT přibližuje situaci v očkovacím centru FN Ostrava, které začalo v pondělí 18.7. očkovat zájemce 4. dávkou vakcíny proti covidu. Záznam pořadu najdete na této adrese.

19.7.2022

Události v regionech - Manažerka Krevního centra FN Ostrava Bc. Naďa Kalužová pozvala v živém vstupu diváky zpravodajského pořadu Události v regionech ke společnému sobotnímu setkání na Chatě Prašivá, ale také vyzvala k dárcovství. Záznam pořadu najdete na této adrese.

19.7.2022

Lékárna Českého rozhlasu Ostrava - Jaký režim bychom měli dodržovat ve dnech, kdy teploty přesáhnout třicítku? Jak poznáme, že je náš organizmus přehřátý a jak se bránit horku v případě, že máme povolání, které obnáší třeba práci na přímém slunci? Odpovídal prof.MUDr. Jan Václavík, Ph.D., FESC. , přednosta Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava. Záznam pořadu najdete na této adrese.

11.7.2022

TV medicína. Hostem posledního červnového dílu pořadu věnovanému dění ve FN Ostrava byl staniční lékař KARIM a člen ECMO týmu MUDr. Filip Burša, Ph.D., který vysvětlil metodu mimotělní oxygenace. Úvodní reportáž přiblížila příběh ženy, která byla na ECMO napojena 126 dnů, a závěrečná reportáž se vrátila ke konferenci POROD 2022. Záznam pořadu najdete na této adrese.

30.6.2022

Magazín TV medicína.  Dárce krve přišel poděkovat do KC FN Ostrava.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

29.6.2022

Konečně můžeme léčit podle odborných doporučení. Před vlastním zahájením jubilejních 20. Jedličkových neuroimunologických a likvorologických dní, které se konaly koncem května 2022, uspořádala společnost Roche sympozium Čas nevrátíš s podtitulem Časné zahájení léčby vysoce účinnou terapií. Prim. MUDr. Pavel Hradílek, Ph.D., z FN Ostrava prezentoval charakteristiku pacientů z období 2017–2021, kteří zahajovali léčbu RS přípravky první linie (interferony, glatiramer acetát, teriflunomid) v RS centru v Ostravě. ( Část z článku, více v odkazech.)

PDF dokument najdete na této adrese.

29.6.2022

Slavnostní otevření dvou zrekonstruovaných oddělení Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava, a fungování ECMO centra, přibližuje reportáž, která byla odvysílána ve zpravodajském pořadu České televize Události v regionech. Reportáž najdete na této adrese.

Událost zachytila i další média: Zezdravotnictvi.cz Hospitalin.cz Seznamzpravy.cz Rozhlas.cz (začíná v 6:11)

27.6.2022

HELLP syndrom představuje velmi vážnou komplikaci v těhotenství, která se může v ojedinělých případech objevit. Jedinou léčbou je porod. Příznaky této nemoci přibližuje v článku CNN Prima NEWS přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA.

Článek najdete na této adrese.

20.6.2022

Úrazy páteře. Jak jsou lékaři schopni taková poranění léčit? V pravidelném živě vysílaném pořadu Českého rozhlasu Ostrava odpovídal staniční lékař Neurochirurgické kliniky FN Ostrava MUDr. Michael Mrůzek, Ph.D.

Rozhovor najdete na této adrese.

20.6.2022

Studie: Plodnost mužů rychle klesá. K tématu se v živém rozhovoru ve vysílání ČT24 vyjádřil také přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FNO a LF OU doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA. Rozhovor začíná v 16:42 reálného času.

Reportáž najdete na této adrese.

17.6.2022

Přibývá agresivních pacientů, to v rozhovoru pro ČT Události v regionech potvrdil i vedoucí Odboru vnitřní bezpečnosti a krizového řízení Mgr. Daniel Naivert, MBA. V reportáži byly použity i záběry následků reálné agrese pacienta na JIP FNO a také z modelového praktického školení zdravotníků.

Reportáž najdete na této adrese.

17.6.2022

Kampaň Dotek, který pomáhá živě: Jak fungují moderní terapie v onkologii? Na 4000 nových pacientů přijde ročně do Komplexního onkologického centra (KOC) při Fakultní nemocnici v Ostravě. Největší onkologické pracoviště na severní Moravě poskytuje nemocným péči týmu specialistů a moderní léčebné postupy, mezi nimi například i imunoterapii. Přednosta Kliniky onkologické Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostravské univerzity docent Jakub Cvek považuje tento přístup, který využívá přirozenou obranyschopnost lidského organismu, za nejperspektivnější strategii boje proti zhoubným nádorům.

Článek najdete na této adrese.

17.6.2022

O významu dárcovství krve hovořila u příležitosti Světového dne dárců krve primářka Krevního centra FN Ostrava doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

17.6.2022

Bolesti na hrudi. Téma, na které v průběhu celého pořadu Dobré ráno odpovídal ve studiu i na chatu přednosta Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

16.6.2022

V reportáži z Krevního centra FN Ostrava, která se věnuje Světovému dni dárců krve, hovoří doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA i manažerka centra Bc. Naďa Kalužová.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

16.6.2022

Primářka Krevního centra FN Ostrava doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA hovořila u příležitosti Světového dne dárců krve o aktuální situaci v centru, které patří k největším v České republice. A znovu také mimo jiné vysvětlila, kdo se může stát dárcem.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

13.6.2022

Tématem živě vysílaného pořadu, do kterého se zapojují s dotazy také posluchači byla PhDr. Vladěna Jaremová, psycholožka Centra pro kognitivní poruchy Neurologické kliniky FNO a LF OU.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

 

9.6.2022

Úspěšná premiéra odborné roadshow pro lékaře a specialisty. Pod tímto titulkem je zveřejněn článek, který přibližuje sérii výjezdních seminářů lékařů Interní a kardiologické kliniky FNO a LFOU.

Článek najdete na této adrese.

 

9.6.2022

Lékaři Centra vysoce specializované cerebrovaskulární péče FN Ostrava mají významný podíl na studii, která se zaměřila na možnost neurochirurgické léčby cévní mozkové příhody. Tento operační výkon provádějí lékaři Nemocnice České Budějovice a.s., se kterými ostravští neurologové na výsledcích studie spolupracovali. Článek najdete na této adrese.

České televize - Drbna.cz - Prachatický deník

8.6.2022

V příloze MF DNES vyšel obsáhlý rozhovor s přednostou KARIM prof. MUDr. Pavlem Ševčíkem, CSc., který je zaměřený nejen na medicínu, ale také na cestování, které je velkou vášní profesora Ševčíka.

Článek najdete na této adrese.

7.6.2022

V prvním červnovém díle magazínu TV POLAR, který je zaměřený na novinky ve FN Ostrava, uvidíte reportáž o novém ultrazvuku pro těhotné ženy, s pacienty RS centra se podíváte na Prašivou, a vedoucí lékař centra MUDr. Pavel Hradílek, Ph.D. na závěr přiblíží novinky v léčbě této nemoci. Reportáž najdete na této adrese.

30.5.2022

Oddělení dětské a prenatální kardiologie FN Ostrava je vybaveno novým ultrazvukem, určeným výhradně pro těhotné ženy. Článek najdete na této adrese.

30.5.2022

Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně ocenily dárce kostní dřeně za rok 2021. A již po šesté se na akci udělovalo také Stipendium Vladimíra Kozy, které tentokrát získal MUDr. Ondřej Šušol z Hematoonkologické kliniky FN Ostrava.Článek najdete na této adrese.

26.5.2022

350 pacientů vyšetřili během preventivní akce s názvem Stanem proti melanomu lékaři a sestry Kožního oddělení FN Ostrava. Od 10 do 18 hodin byly v provozu 4 ordinace. Reportáž redaktorky Českého rozhlasu Ostrava Petry Štrymplové začíná v 9:36:05. Reportáž najdete na této adrese.

25.5.2022

Phishing, ransomware nebo skenování systému. Nemocnice stále čelí kybernetickým útokům V článku je citován také náměstek ředitele FN Ostrava pro IT bc. Petr Foltýn.

Rozhovor najdete na této adrese.

22.5.2022

Kdy se naočkovat proti „klíšťovce“? Nejlépe ihned Očkovací schéma přibližuje v článku MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D., primářka Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava.

Článek najdete na této adrese.

20.5.2022

Hostem živě vysílané pořadu byl také přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA, který hovořil o programu multioborové konference s názvem Přirozený porod.

Reportáž najdete na této adrese.

19.5.2022

Hostem ranního živě vysílaného bloku byl MUDr. Jaromír Gumulec, zástupce přednosty Kliniky hematoonkologie FNO a LF OU.

Rozhovor najdete na této adrese.

19.5.2022

Magazín, který informuje o dění ve FN Ostrava přináší reportáž z Lékařské fakulty OU, kde se měli studenti možnost seznámit s robotickým operačním systémem, dále reportáž z XI. Dne onkologických dětí a také rozhovor s doc. MUDr. Ondřejem Volným, Ph.D. z Neurologické kliniky FNO a LF OU.

Reportáž najdete na této adrese.

18.5.2022

Zástupci Centra vysoce specializované cerebrovaskulární péče FN Ostrava převzali na mezinárodní konferenci Evropské společnosti pro léčbu cévních mozkových příhod v Lyonu diamantové, tedy nejvyšší ocenění za poskytovanou iktovou péči v roce 2021.

Článek najdete na této adrese.

18.5.2022

Ruleta se smrtí. Lidí očkovaných proti nejhorším nemocem ubývá V článku je citována rovněž primářka Kliniky infekčního lékařství FNO a LF OU MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D.

Článek najdete na této adrese.

14.5.2022

Babiš uměle vytváří nepřítele. Častější výskyt tuberkulózy s uprchlíky nesouvisí V článku je citována také primářka Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D.

Článek najdete na této adrese.

13.5.2022

V tomto díle živě vysílaného pořadu České televize měla FN Ostrava hned dva výjimečné hosty. O vrozených srdečních vadách hovořil doc.MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D., přednosta Kliniky dětského lékařství FN Ostrava, a o také Mgr.Marika Bajerová, fyzioterapeutka Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava, která hovořila o fyzioterapii po porodu.

Rozhovory najdete na této adrese.

5.5.2022

ČT24 - rozhovor s MUDr. Alešem Foltysem, Ph.D., MBA, zástupcem přednosty Chirurgické kliniky FNO Odložené operace – to je hlavní téma rozhovoru, který začíná v čase 10:52.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

Tématu odložených operací se věnuje také reportáž České televize v pořadu Události v regionech

5.5.2022

V pořadu, který je zaměřený na dění ve FN Ostrava, uvidíte rozhovor s primářem Oddělení alergologie a imunologie FN Ostrava doc. MUDr. Jaromírem, Bystroněm CSc. zaměřený na moderní formy léčby alergií, také reportáž o úspěšné léčbě ischemické choroby srdeční pomocí CyberKnife, a ohlédnutí za preventivní akcí s názvem Stane se to ve vteřině.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

4.5.2022

Dobré ráno - Hostem ranního pořadu České televize byla MUDr. Lenka Tomaško z Kožního oddělení FN Ostrava.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

2.5.2022

V pátek 29. dubna skončil již 24. ročník největšího kongresu intenzivní medicíny v České republice s názvem Colours of Sepsis 2022. Hlavním koordinátorem a garantem odborného programu byla Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava (KARIM). Pozvání na týdenní mezinárodní akci přijalo téměř 1500 lékařů a sester.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

29.4.2022

FN Ostrava: Neurolog Ondřej Volný úspěšně habilitoval. Titul docenta neurologie získal v pouhých 35 letech Doc. MUDr. Ondřej Volný, Ph.D., FESO, lékař JIP a Iktového centra Neurologické kliniky FN Ostrava úspěšně habilitoval na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Teprve 35letý specialista na diagnostiku a léčbu cévních mozkových příhod se tak stal nejmladším nositelem tohoto akademického titulu v oboru neurologie v České republice.

Článek najdete na této adrese.

29.4.2022

ÚSTECKÝ KRAJ: Krajská zdravotní počtvrté uspořádala Ústecký hematologický den V úvodu konference vystoupil s přednáškou s názvem „Interakce komplementu, trombózy a hemostázy“ MUDr. Jaromír Gumulec z Kliniky hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostravaa primář MUDr. Petr Kessler z Hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice Pelhřimov s praktickými informacemi o antikoagulační léčbě.

Článek najdete na této adrese.

25.4.2022

Přes padesát dárců kostní dřeně převzalo ocenění za záchranu lidského života. Jeden lékař- konkrétně MUDr. Ondrej Šušol z Kliniky hematoonkologie FN Ostrava získal na slavnostním večeru, který pořádal v pražském Obecním domě Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně, Stipendium Vladimíra Kozy.

Článek najdete na této adrese.

25.4.2022

zCase - to je název aplikace, pomocí které jsou záchranáři propojeni s dispečery urgentního příjmu a lékaři specializovaných pracovišť jako je například kardiologie, neurologie nebo ARO. Ještě před příjezdem do FN Ostrava tak zdravotníci vědí, koho a s jakými problémy sanita přiváží.

Článek najdete na této adrese.

25.4.2022

V dnešním díle se dozvíte, že na dětské traumatologii ve Fakultní nemocnici Ostrava je specializované lůžkové oddělení pro děti a rodiče. Rychlé propojení mezi záchranáři a FNO zajišťuje speciální aplikace. V krátkém sestřihu vám připomeneme 110. výročí založení nemocnice a pozveme vás na charitativní běh pro předčasně narozené děti a také na preventivní akci "Stane se ve vteřině", kde se lidé dozví, co dělat, když se dítěti stane úraz.

Reportáž najdete na této adrese.

25.4.2022

Každá žena potřebuje pravidelnou gynekologickou péči. A to i ta, která je v období menopauzy. Právě ženy v tomto věku ale na pravidelnou gynekologickou péči často zcela rezignují, protože ji považují za nepotřebnou.Více k tématu řekla MUDr. Erika Doležálková z Gynekologicko – porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava.

Rozhovor najdete na této adrese.

21.4.2022

Celodenní konference pořádaná AHCM (Academy of Health Care Management), která se konala 16. března 2022 v Praze, byla tentokrát věnována inovativní léčbě v hematoonkologii. Právě díky inovacím bylo v tomto oboru dosaženo toho, že z původně smrtících onemocnění se staly nemoci chronické. V článku časopisu Medical Tribune jsou citováni také Ing. Petra Lampartová, MHA a prof. MUDr. Roman Hájek, CSc., přednosta Kliniky hematoonkologie FN Ostrava.

Článek najdete na této adrese.

20.4.2022

Hostem živě vysílaného ranního bloku byl vedoucí lékař Centra dětské traumatologie FN Ostrava MUDr. Ivo Kopáček. Po celou dobu vysílání odpovídal také na chatu na dotazy diváků, které pozval do Avion Shopping Parku Ostrava na preventivní akci s názvem Stane se to ve vteřině. Jejím iniciátorem je náměstek ředitele pro vědu, výzkum a výuku doc. et doc. MUDr. Petr Vávra, Ph.D. , program připravila ve spolupráci se všemi záchranářskými složkami vrchní sestra Chirurgické kliniky FN Ostrava Mgr. Hana Horelová.

Celý rozhovor najdete na této adrese. O akci dále informovala Česká televize i ve zpravodajském pořadu Události v regionech. A také některá tištěná média.

19.4.2022

Trápí Vás bolestivé došlápnutí a pocit ostrých jehel v patách? V takovém případě může jít o onemocnění nazývané jako ostruha patní kosti. Proč vzniká a jak moc omezuje pohyblivost člověka? Jak umí medicína potíže řešit a od popsaných bolestí ulevit? Na to vše se moderátorka i posluchači pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava ptali MUDr. Tomáše Hudečka z Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

14.4.2022

MUDr. Jana Schwarzová, staniční lékařka Oddělení psychiatrického FN Ostrava byla hostem Dobrého rána. Moderátorům i divákům na chatu vysvětlovala vše o ADHD u dospělých lidí.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

13.4.2022

Lékaři Chirurgické kliniky FN Ostrava úspěšně operovali dívku z ukrajinského města Mariupol, kterou zasáhla střepina granátu. V tamní nemocnici jí poskytli jen základní ošetření. Do Ostravy poté dívka spolu s matkou s starší sestrou cestovala téměř měsíc. Reporáž najdete na této adrese.

O úspěšném operačním výkonu cévních chirurgů informují i další média:

Novinky.cz, Novinkykraje.cz, Impuls.cz

11.4.2022

Hostem dalšího dílu magazínu, který je zaměřený na dění ve FN Ostrava, byl MUDr. Petr Matoušek, Ph.D., MBA, primář Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO. Tématem rozhovoru bylo spánkové apnoe. A reportáž připomněla premiéru akce s názvem Vítání jara, kterou připravily sestřičky Centra dětské traumatologie a chirurgie FNO.

Reporáž najdete na této adrese.

11.4.2022

Lékaři Chirurgické kliniky FN Ostrava použili v průběhu robotické operace stapler na bateriový pohon. Byli první v České republice, kteří nejnovější generaci tradičního chirurgického nástroje použili.

Články najdete na stránkách HOSPITALin.cz a Patriotmagazin.cz.

6.4.2022

Reportáž v pořadu Události v regionech informovala o dvoudenním workshopu, který na téma Chirurgická léčba spánkové apnoe připravila Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku FN Ostrava.

A rozhovor s hlavním organizátorem akce prof. MUDr. Pavlem Komínkem, Ph.D., MBA, přednostou Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FN Ostrava odvysílala také zpravodajská stanice ČT24.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

4.4.2022

Hostem pořadu Sama doma byla vedoucí lékařka Centra dětské traumatologie a chirurgie Chirurgické kliniky FN Ostrava MUDr. Ivana Slívová, Ph.D.(bez čárky) Hovořila o mezioborové spolupráci v urgentní medicíně i o nejčastějších příčinách dětských úrazů.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.

4.4.2022

Hostem Studia 6 Víkend byl přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava doc .MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA, který hovořil o rizicích, spojených s porodem ve válečných podmínkách.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.

31.3.2022

Hostem pořadu, který vysílá Český rozhlas Ostrava, byl MUDr. Martin Formánek, Ph.D. z Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FN Ostrava.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.

28.3.2022

Inhalace molekulárního vodíku pozitivně ovlivňuje průběh rekonvalescence u post-covidových pacientů. Ukázala to studie, kterou v uplynulém roce provedli vědci z katedry přírodních věd v kinantropologii Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (FTK UP).NA výzkumu se podílí také doc. MUDr. Dalibor Pastucha, Ph.D., MBA, přednosta Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava.

Celý článek najdete na této adrese.

25.3.2022

Ocenění nejlepších zaměstnanců FN Ostrava, rozhovor s oceněnou vrchní sestrou PhDr. Renátou Zoubkovou, Ph.D., připomenutí 110 let od založení FNO- to je stručný obsah dalšího dílu pravidelného magazínu TV POLAR, který je věnován dění ve fakultní nemocnici.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

24.3.2022

Článek internetového magazínu HOSPITALin se vrací k nedávno skončeným XXVIII. Pařízkovým dnům.

Celý článek najdete na této adrese.

22.3.2022

Hostem pravidelné ranní show České televize byla MUDr. Alena Mátlová, vedoucí lékařka Centra pro studium a léčbu bolesti Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava. Hovořila o všem, co souvisí s bolestí, i o nových léčebných formách a postupech, kterými mohou lékaři lidem, trpícím silnou bolestí, ulevit.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

22.3.2022

Otevření nízkoprahových ambulancí ve FN Ostrava zpracovala do vysílání také TV POLAR.

Záznam pořadu najdete na této adrese.

18.3.2022

FN Ostrava zřídila UA pointy pro děti i dospělé obyvatele Ukrajiny, kteří ze země uprchli po vypuknutí válečného konfliktu. Ambulance, které mají těmto lidem zajistit primární zdravotní péči, jsou v provozu v pracovních dnech od 7 do 15 hodin. Reportáž přímo z UA POINTu pro dospělé na Oddělení pracovního a preventivního lékařství FNO zprostředkovala divákům Česká televize v pořadu Události v regionech. Záznam reporáže najdete na této adrese.

V živém vysílání na ČT24 hovořil o zabezpečení zdravotní péče pro Ukrajinské uprchlíky ve FNO i ředitel nemocnice Jiří Havrlant - čas 13,49 až 13,54h.

17.3.2022

FN Ostrava otevřela nízkoprahové ambulance pro děti, dospělé i těhotné ženy

Celý článek najdete na této adrese.

14.3.2022

Operace plotének endoskopicky – to bylo hlavní téma pořadu, který je zaměřený na novinky z FN Ostrava. Hostem ve studiu byl doc. MUDr. Radim Lipina, Ph.D., přednosta Neurochirurgické kliniky FN Ostrava.

Celý pořad najdete na této adrese.

14.3.2022

Hostem pořadu Dobré ráno , které mělo název To si pamatuj.. , byla MUDr.Petra Bártová, Ph.D. z Neurologické kliniky FN Ostrava.

Celý pořad najdete na této adrese.

10.3.2022

Hostem pořadu, do kterého mohu své dotazy telefonovat také posluchači, byla tentokrát odbornice na léčbu epilepsie MUDr. Jana Slonková, Ph.D., zástupkyně přednosty pro VVČ Neurologické kliniky FN Ostrava.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

10.3.2022

V pátek 4.3. 2022 ukončilo provoz očkovací centrum na výstavišti Černá louka v Ostravě. Od 1. března 2021, kdy bylo otevřeno, tam zdravotníci FN Ostrava aplikovali dohromady téměř 380 tisíc dávek vakcín.

Celý článek najdete na této adrese.

2.3.2022

Lidové noviny přinesly rozhovor s prof. MUDr. Romanem Hájkem, CSc., který je věnován mnohočetnému myelomu a jeho léčbě.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

28.2.2022

Léčba dětských hemato a hematoonkologických pacientů, dva roky fungování covid centra a nové pomůcky pro imobilní pacienty. To jsou témata magazínu, který pravidelně přibližuje dění ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

28.2.2022

O problémech, které souvisí s vážným postcovidovým syndromem, hovoří v obsáhlém rozhovoru pro Seznam Zprávy přednosta Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava. doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

28.2.2022

Dobré ráno - Sladký spánek. O významu spánku hovořil v průběhu celého vysílání MUDr. Vilém Novák, Ph.D., zástupce primářky Oddělení dětské neurologie FN Ostrava.

Celý rozhovor najdete na této adrese. (začátky: 05:19, 45:04, 92:23, 143:37)

25.2.2022

Máte potíže s ploténkami? MUDr. Michael Mrůzek, Ph.D., staniční lékař Neurologické kliniky FN Ostrava hovořil v pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava o miniinvazivním zákroku s pomocí nového speciálního endoskopu, který lékaři FN Ostrava používají při operacích vyhřezlých meziobratlových plotének.

Celý rozhovor najdete na této adrese

23.2.2022

Hostem živě vysílaného pořadu České televize byla MUDr. Hana Wiedermannová, primářka Oddělení neonatologie FN Ostrava. V několika vstupech hovořila o všem, co souvisí s péčí o novorozence.

Celý rozhovor najdete na této adrese (vstupy začínají: 25:25, 55:31, 85:09, 129:58).

22.2.2022

O výsledcích americké studie, která byla zaměřena na přenos protilátek z očkované matky na novorozence hovořil v pořadu Studiu 6 přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA.

Celý rozhovor najdete na této adrese (rozhovor začíná v čase 51:35).

21.2.2022

Duchovní služba v nemocnici není jen svátostech a o pomazání nemocných. Kdo si mě zavolá, přijdu, naslouchám co potřebuje, a na základě toho se snažím s tím člověkem pracovat a minimálně si s ním popovídat. Nejsem tady jen pro katolíky. To vše říká P. Václav Tomiczek, nemocniční kaplan ve Fakultní nemocnici Ostrava v pořadu TV NOE s názvem Kaplani naděje.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

18.2.2022

Šíření covidu v kraji zpomalilo, ale nakažených jsou stále tisíce. Dobrá zpráva je, že koronavirus opět zabránil epidemii chřipky. V článku k tomuto tématu je citována rovněž Mgr. Kateřina Matějová z Ústavu laboratorní medicíny FN Ostrava.

Celý článek najdete na této adrese.

16.2.2022

Michaela Češková, sestra z Oddělení hematologie a hematoonkologie Kliniky dětského lékařství FNO, která je zároveň předsedkyní spolku HAIMA Ostrava, přiblížila aktivity, kterými spolek pomáhá dětem i rodinám dětí s onkologickou diagnózou. Rozhovor začíná v 15:11:36 

Celý pořad najdete na této adrese.

15.2.2022

Hostem pravidelného pořadu, který vysílá Český rozhlas Dvojka, byla tentokrát MUDr. Jana Nováková z Kožního oddělení FN Ostrava. Odpovídala na vše, co souvisí s vlasy.

Celý pořad najdete na této adrese.

14.2.2022

Další díl magazínu TV POLAR, který je zaměřeny na novinky ve FN Ostrava, tentokrát ukáže nový operační robotický systém, v rozhovoru s doc. MUDr. Lubomírem Martínkem, Ph.D. zazní, jaké jsou přednosti tohoto operačního postupu a závěrečná reportáž nabídne pohled do zákulisí Oddělení servisu zdravotnické techniky FN Ostrava.

Celý pořad najdete na této adrese.

14.2.2022

Role magnetické rezonance v přesnosti diagnostiky nádorů prostaty – to bylo hlavní téma živě vysílaného pořadu, do kterého mohou volat své dotazy i posluchači. Odpovídala na ně MUDr. Pavla Hanzlíková, Ph.D., MBA, vedoucí lékařka Magnetické rezonance Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

7.2.2022

O laryngitidě, která byla hlavním lékařským tématem pořadu České televize Dobré ráno, hovořil zástupce přednosty Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku doc. MUDr. Karol Zeleník, Ph.D., MBA. A jak je v tomto pořadu obvyklé, odpovídal také na chatu na dotazy diváků.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

4.2.2022

Lékařům FNO pomáhá nový robotický operační systém da Vinci. Zatím ho budou využívat pro urologické, gynekologické a chirurgické operace. Výhodou práce robota jsou minimální ztráty krve a maximální přesnost zákroku. Také následná léčba je kratší a pacient se dřív dostane z nemocnice domů.

Celý rozhovor najdete na této adrese. Téma zaujalo i Český rozhlas Ostrava.

1.2.2022

V reportáži pořadu České televize 168 hodin, která přibližuje, jak se projevuje PIMS syndrom u dětí, které prodělaly covid - 19, hovoří přednosta Kliniky dětského lékařství FN Ostrava doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

31.1.2022

Pravidelný pořad TV POLAR byl tentokrát zaměřený na gynekologickou fyzioterapii a představil také novu lékařskou knihovnu.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

31.1.2022

Plošný screening plic, plicní onemocnění – to bylo hlavní téma pro MUDr. Radoslavu Černekovou, zástupkyni primáře Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy FN Ostrava, která byla hostem živě vysílaného pořadu České televize Dobré ráno.

Celý rozhovor najdete na této adrese. (Začátky: 4:59, 31:39, 97:55, 128:21)

27.1.2022

O počtu personálu, který ve FN Ostrava chybí z důvodu nemoci, karantény nebo OČR i o krocích, které nemocnice podniká, aby nedošlo k omezení zdravotní péče, hovořila ve vysílání ČT24 náměstkyně ředitele pro léčebnou péči doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA.

Celý rozhovor najdete na této adrese. (Rozhovor začíná v 10:47)

26.1.2022

V reportáži pořadu České televize Události v regionech hovoří o počtu zájemců o očkování dětí koordinátorka OC Černá louka Mgr. et. Mgr. Eva Lampartová.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

25.1.2022

Děti a psychika bylo jedním ze stěžejních témat živě vysílaného pořadu České televize Dobré ráno. Jeho hostem byla také MUDr. Kateřina Černeková z Oddělení psychiatrického FN Ostrava. Odpovídala na dotazy moderátorů, ale také diváků, kteří je posílali prostřednictvím chatu.

Celý rozhovor najdete na této adrese.

24.1.2022

Hostem živě vysílaného pořadu České televize byla primářka Oddělení neonatologie Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava MUDr. Hana Wiedermannová. Hovořila o neonatologické péči v MS kraji, ale také odpovídala na dotazy diváků.

Celý rozhovor najdete na této adrese.  (Rozhovory začínají v: 5:36, 42:58, 1:23:04)

18.1.2022

V pořadu Události v regionech na ČT1 v reportáži o zásobách monoklonálních protilátek a o léčbě covidových pacientů s omikronem lékem Lagevrio hovořil přednosta Kliniky Infekčního lékařství FNO doc. MUDr. Luděk Rožnovský, CSc.

Celý rozhovor najdete na této adrese.  (Záznam 13:30 až 14:14 min.)

17.1.2022

Zhoubné kožní nádory. Specialisté totiž hlásí jejich rapidní nárůst a to i u dětí. Proč tomu tak je? Jak obtížná je léčba rakoviny kůže a dá se jí předejít? I to byly otázky Českého rozhlasu pro MUDr. Yvettu Vantuchovou, Ph.D., primářku Kožního oddělení Fakultní nemocnice Ostrava, která zde byla hostem pořadu Lékárna.

Celý rozhovor najdete na této adrese

17.1.2022

Lékařskou knihovnu FNO v nových prostorách představila Česká televize v reportáži pořadu Události v regionech na ČT1. Možnosti využití moderní knihovny popsal náměstek ředitele pro vědu, výzkum a výuku doc. et doc. MUDr. Petr Vávra, Ph.D. 

Celý rozhovor najdete na této adrese. (Záznam 17:38 až 20:10 min.)

13.1.2022

Jak umí dnešní medicína pomoci řešit vrozené srdeční vady? Jak se dělá diagnostika takových vad u ještě nenarozených miminek? Jak se potom plánuje porod a jaké výkony následují po něm? Hostem Lékárny Českého rozhlasu Ostrava byl doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D., přednosta Kliniky dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

Celý článek najdete na této adrese

10.1.2022

Ostrava může transplantovat ledviny. IKEM hlásí rekordy - Statut Centra vysoce specializované péče v oblasti transplantace ledvin dospělých obhájilo Transplantační centrum Fakultní nemocnice Ostrava. Nemocnice tak může dál transplantovat ledviny. Více informací v článku, který otiskly Zprávy ze zdravotnictví.

Celý článek najdete na této adrese

10.1.2022

Fakultní nemocnice obhájila prestižní statut. Dál bude zachraňovat pacienty v konečném stadiu selhání ledvin. Na dalších pět let obhájilo Transplantační centrum Fakultní nemocnice Ostrava statut Centra vysoce specializované péče v oblasti transplantace ledvin dospělých

Celý článek najdete na této adrese

×
PředchozíDalší
Načítání