Lidé FNO v médiích (2021)

 
30.12.2021

O aktuální obsazenosti intenzivních lůžek covidovými a postcovidovými pacienty hovořil na ČT1 v Událostech v regionech primář Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny MUDr. Jan Divák, Ph.D., MBA.

Rozhovor najdete na této adrese. Stopáž 3:20 až 5:02 min.

28.12.2021

O situaci před Vánocemi a očekávaném zájmu o testování v Covid centru FNO mezi svátky hovořila na ČT1 v Událostech v regionech náměstkyně pro ošetřovatelskou péči PhDr. Andrea Polanská, MBA.

Rozhovor najdete na této adrese. Stopáž 10:00 až 11:25 min.

28.12.2021

Jak vypadá práce nemocničního kaplana přiblížil na ČT1 v Událostech v regionech kaplan FNO ThLic. Václav Tomiczek, PhD.

Rozhovor najdete na této adrese.

29.12.2021

O své motivaci už druhým rokem pomáhat zdravotníkům na covidovém pracovišti FNO COVID3 pověděl v reportáži pro Český rozhlas Plus student oboru všeobecná sestra David Plovucha.

Rozhovor najdete na této adreseOdpolední Plus od 15:10h., stopáž 15:47:40 až 15:50:00 min.

28.12.2021

PORODY (NEJEN) V PORODNICI - hostem pořadu Lékárna byl přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky FNO doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA.

Rozhovor najdete na této adrese.

27.12.2021

Při prvním kontaktu s rodiči je důležité zůstat klidná a empatická. Vše vysvětlovat, říká v rozhovoru pro časopis Naše zdravotnictví stomická sestra roku Bc. Blanka Pupíková z Centra pro dětskou traumatologii a chirurgii Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava.

Celý článek najdete na této adrese.

22.12.2021

V práci stráví svátky i zdravotníci FN Ostrava. Reportáž z Interní a kardiologické kliniky FNO odvysílala ČT1 v Událostech v regionech. Stopáž 1,00 až 2,23 minuta.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.

21.12.2021

Hostem pořadu Dobré ráno byla lékařka Interní a kardiologické kliniky FNO MUDr. Martina Bojková, která divákům mimo jiné radila, jak o svátcích předejít žaludečním problémům.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.

17.12.2021

V pořadu ČT 90´ hovořila živě doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA, náměstkyně ředitele FNO pro léčebnou péči, o očkování dětí ve věku 5-11 let proti nemoci covid-19, které se spustilo v očkovacím centru FNO na Černé louce. 

Záznam rozhovoru najdete na této adrese (stopáž 35:36 až 42:00).  

15.12.2021

Nápor na intenzivní péči – aktuální situaci v nemocnicích popisuje v živém vstupu na ČT1 koordinátor intenzivní péče pro MSK MUDr. Peter Sklienka, Ph.D., primář KARIM FNO. 

Záznam rozhovoru najdete na této adrese (stopáž 4:31 až 7:00).  

15.12.2021

Zdravotníkům FNO pomáhají i studenti Střední zdravotnické školy z Ostravy. Reportáž ČT1 v Událostech v regionech ukázala jejich práci na Klinice onkologické. 

Záznam rozhovoru najdete na této adrese (stopáž 1:00 až 3:50).  

8.12.2021

Ve 20:38 reálného času vysílání začíná rozhovor s ředitelem FNO MUDr. Jiřím Havrlantem, MHA, který je zaměřený na aktuální situaci v nemocnici i v MS kraji. Záznam rozhovoru najdete na této adrese .  

6.12.2021

Hostem pravidelného pořadu TV Noe byl MUDr. Martin Hýža z Oddělení psychiarického FN Ostrava. Záznam rozhovoru najdete na této adrese .  

6.12.2021

V reportáži s názvem Vzkazy z kyslíku hovoří také MUDr. Peter Sklienka, Ph.D., primář KARIM FN Ostrava. Záznam rozhovoru najdete na této adrese .  

25.11.2021

O aktuální situaci v nemocnicích MS kraje hovořil ve vysílání České televize v pořadu Události v regionech koordinátor intenzivní péče v MS kraji a primář Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava MUDr. Peter Sklienka, Ph.D. Záznam rozhovoru najdete na této adrese .  

24.11.2021

V reportáži stanice CNN Prima NEWS je přiblížena také situace na Klinice infekčního lékařství FN Ostrava. Hovoří primářka kliniky MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D. a rovněž zdravotník Jan Fišer, DiS, který přišel na pracoviště vypomoci z Kliniky onkologické FNO. Záznam rozhovoru najdete na této adrese .  

22.11.2021

V dalším díle magazínu, který je zaměřený na novinky ve Fakultní nemocnice Ostrava, se budete moci seznámit s Bc. Blankou Pupíkovou, držitelkou ocenění Stomická sestra roku, uvidíte reportáž z průběhu celostátního kongresu neonatologů a vedoucí lékárník Mgr. Petr Bašanda přiblíží přednosti právě dokončené rekonstrukce Lékárny FN Ostrava. Záznam pořadu najdete na této adrese .  

22.11.2021

Ve dvouhodinovém speciálu - pořadu ČT24 Země v nouzi – život s koronavirem - diskutoval spolu s dalšími pěti odborníky o zdravotních a jiných aspektech této infekce staniční lékař JIP Kliniky infekčního lékařství FNO MUDr. Jiří Sagan. Záznam rozhovoru najdete na této adrese .  

22.11.2021

Únava, pocit zmaru a neustálé vyvracení dezinformací. Mnozí zdravotníci zažívají už druhý rok fyzicky i psychicky náročné období spojené s nárůstem pacientů nakažených koronavirem. Od některých z nich i části veřejnosti navíc mnohdy slyší až útočné poznámky o zbytečnosti očkování. Část lidí i přesto, že se octnou v jejich péči, zpochybňují i samotnou nemoc. V pořadu ČT Události v regionech popsal situaci zástupce přednosty Kliniky infekčního lékařství FNO MUDr. Petr Širůček. 

Záznam rozhovoru najdete na této adrese .  

22.11.2021

S nárůstem počtu nakažených v krajích roste také počet hospitalizovaných. Nápor na zdravotnická zařízení se stále zvyšuje. Podle predikcí budou čísla nakažených i nadále stoupat. Nemocnice v MS kraji už požádaly o pomoc armádu. Podstatná část reportáže je věnována i aktuální situaci ve FNO, hovoří náměstkyně ředitele pro léčebnou péči FNO doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese .  

18.11.2021

Ve vysílání pořadu České televize Studio 6 hovořil o aktuální situaci ve FN Ostrava její ředitel MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese .  

15.11.2021

Epilepsie u dětí v raném věku. Příčiny nemoci a možnosti léčby. Hostem pravidelného pořadu Českého rozhlasu Ostrava Lékárna byl MUDr. Vilém Novák, Ph.D. z Oddělení dětské neurologie FNO. 

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

10.11.2021

Hostem pořadu České televize Dobré ráno byla vedoucí lékařka magnetické rezonance Ústavu radiodiagnostického FNO MUDr. Pavla Hanzlíková, Ph.D., MBA, která blíže přiblížila tuto zobrazovací metodu. Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

10.11.2021

Hostem publicistického pořadu 90´ ČT24 byl ředitel FNO MUDr. Jiří Havrlant, MHA, který přiblížil aktuální situaci v nemocnici. 

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

9.11.2021

Hostem pravidelného, živě vysílaného pořadu České televize byl prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D., MBA, přednosta Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO. Po celou dobu vysílání byl také na chatu s diváky a odpovídal i na jejich dotazy. Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

9.11.2021

Otázky a odpovědi: Očkování proti covidu-19 - Komu lékaři očkování doporučují a komu naopak ne? A co všechno obnáší takzvaná posilující dávka? Na tyto a další otázky odpovídá v pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava primářka Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D. Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

9.11.2021

Se sílící epidemií stoupá zájem o očkování - Ve velkokapacitním očkovacím centru Černá louka se opět očkuje i o víkendech. O zájmu lidí hovořila ve vysílání ČT24 koordinátorka centra Mgr. et Mgr. Eva Lampartová. 

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

3.11.2021

Spolu s rostoucími čísly nakažených stoupá zájem o takzvané mono-klonální protilátky. Dokážou zabránit závažnému průběhu covidu-19. Pacient ale musí splnit daná kritéria a souhlasit s experimentální léčbou. V reportáži pořadu České televize Události v regionech hovoří MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D., primářka Kliniky infekčního lékařství FNO. Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

1.11.2021

Primářka Krevního centra FNO doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA hovořila v pořadu České televize Týden v regionech o aktuální situaci v zásobách krve. Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

1.11.2021

Více dětí s respiračními i střevními infekcemi, které potřebují hospitalizaci. Zdravotníci mluví až o 30 % nárůstu ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. V reportáži pořadu Události v regionech hovoří přednosta Kliniky dětského lékařství FNO doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D. Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

1.11.2021

V dalším díle pořadu, který je věnován dění ve Fakultní nemocnice Ostrava, uvidíte reportáž o neobvyklém daru Chirurgické klinice FNO, o preventivní akci, která se na Masarykově náměstí v Ostravě setkala s velkým zájmem veřejnosti, a také rozhovor s primářkou Kožního oddělení FNO, která vysvětlí, proč bychom návštěvu dermatologa neměli odkládat. Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

27.10.2021

Hostem pořadu byla MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D., primářka Kliniky infekčního lékařství FNO, která hovořila o prevenci proti nemoci covid-19 a také odpovídala na chatu na dotazy diváků.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

27.10.2021

Hostem pořadu Lékárna českého rozhlasu Ostrava byla MUDr. Pavla Hanzlíková, Ph.D., MBA, vedoucí lékařka magnetické rezonance Ústavu radiodiagnostického FNO.

Záznam rozhovoru najdete na této adrese.  

25.10.2021

Pacientů přibývá, potvrzuje šéf ostravské nemocnice. Z 38 hospitalizovaných je jen 10 očkovaných. Aktuální informace poskytl v sobotním Ranním interviewu Českého rozhlasu Radiožurnál ředitel FNO MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

25.10.2021

Aktuální situaci v očkovacích centrech přiblížila v živém rozhovoru pro Studio 6 náměstkyně ředitele FNO pro léčebnou péči doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

25.10.2021

"V intenzivní péči je většina pacientů neočkovaná, zhruba 75 procent. Lidé, kteří jsou očkovaní a dostanou se na JIP, jsou pacienti kolem 80 let a více," řekl Radiožurnálu krajský koordinátor intenzivní péče a primář KARIM FNO MUDr. Peter Sklienka, Ph.D. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

18.10.2021

V pořadu 90´ČT24 přiblížil vývoj počtu hospitalizovaných koronavirových pacientů ředitel FNO MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

14.10.2021

V reportáži pořadu Události v regionech hovoří o systému péče o covid pozitivní pacienty ředitel FNO MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

14.10.2021

Hostem pořadu Lékárna Českého rozhlasu ostrava byl MUDr. Miroslav Koliba, MBA MHA LL.M., který působí jako vedoucí lékař podologické ambulance Interní a kardiologické kliniky FNO. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

11.10.2021

Špičkoví kardiologové se sešli v Ostravě, FNO má magnetickou rezonanci světových parametrů, FNO hledá dobrovolníky do onkologické kavárny – to jsou stěžejní témata dalšího dílu magazínu TV POLAR. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

5.10.2021

Primář Oddělení alergologie a klinické imunologie FNO doc. MUDr. Jaromír Bystroň, CSc. vysvětloval ve vysílání ČT24 proč došlo právě v tomto období k nárůstu onemocnění u dětí. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

27.9.2021

Náměstkyně ředitele pro léčebnou péči doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA vysvětlila v rozhovoru pro pořad České televize Události v regionech další postup očkování 3. dávkou proti koronaviru. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

27.9.2021

Podle ředitele Fakultní nemocnice Ostrava MUDr. Jiřího Havrlanta, MHA by se telemedicína měla stát standardní součástí managementu chronických nemocí. Řekl to na 1. ročníku akce s názvem Den zdraví na dálku. Celý článek najdete na této adrese

27.9.2021

V dalším díle magazínu TV POLAR jsem se vrátili k 1. ročníku Dne zdraví na dálku, přiblížíli sportovní úspěch zaměstnanců FNO a nabídli rozhovor s MUDr. Soňou Kupkovou, z Oddělení neonatologie FNO o významu kojení. Záznam pořadu najdete na této adrese

27.9.2021

Volně dostupné léky vám v nevhodném dávkování či v kombinaci s jinými mohou pěkně zavařit

Takový titulek měl další díl živě vysílaného pořadu Českého rozhlasu Ostrava Lékárna, jehož hostem byl vedoucí lékárník FNO Mgr. Petr Bašanda. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

23.9.2021

O důvodech, které vedly k nedostatku krevních zásob v Krevním centru FN Ostrava hovoří v úvodní reportáži pořadu České televize Události v regionech primář KARIM FNO MUDr. Jan Jahoda a zástupce primářky krevního centra MUDr. Martin Kořístka. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

20.9.2021

Hostem živě vysílaného pořadu České televize Dobré ráno byl doc. MUDr. Jaromír Bystroň, CSc., primář Oddělení alergologie a klinické imunologie FN Ostrava. V několika vstupech odpovídal nejen na dotazy novinářů, ale také na dotazy diváků. Záznam pořadu najdete na této adrese

20.9.2021

Hostem živě vysílaného pořadu České televize Dobré ráno byl doc. MUDr. Jaromír Bystroň, CSc., primář Oddělení alergologie a klinické imunologie FN Ostrava. V několika vstupech odpovídal nejen na dotazy novinářů, ale také na dotazy diváků. Záznam pořadu najdete na této adrese

15.9.2021

Hostem živě vysílaného pořadu České televize byl dětský psychiatr MUDr. Jan Uhlíř z Oddělení psychiatrického FN Ostrava. V několika vstupech hovořil o diagnóze se zkratkou ADHD. Záznam pořadu najdete na této adrese

3.9.2021

Vytrvalá bolest vám může i zničit život. Jak ji léčit?

V rozhlasové Lékárně byla hostem MUDr. Alena Mátlová, vedoucí lékařka Centra pro studium a léčbu bolesti Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Ostrava. Záznam najdete na této adrese

26.8.2021

V pravidelném pořadu TV POLAR uvidíte reportáže, které přibližují dění ve FNO v uplynulém období. Více napoví titulky reportáží: Vážně nemocné děti prožily odpoledne ve Skalka Family parku Ostrava, Hokejisté HC RT TORAX PORUBA darovali společně krev, Mobilní týmy FNO očkovaly v terénu. Záznam pořadu najdete na této adrese

9.8.2021

Každý se rád dobře vyspí. Ale co když to nejde?

Hostem Lékárny Českého rozhlasu Ostrava byl MUDr. Vilém Novák, Ph.D., z Oddělení dětské neurologie FN Ostrava.

Rozhovor najdete na této adrese.

3.8.2021

Hostem Lékárny Českého rozhlasu Ostrava byla nutriční terapeutka FN Ostrava Martina Siwková, DiS. 

Rozhovor najdete na této adrese.

26.7.2021

Hostem pořadu Týden v regionech byl zástupce primáře Oddělení psychiatrického FNO MUDr. Martin Hýža, Ph.D. Rozhovor najdete na této adrese.

22.7.2021

O otevření očkovacího centra bez registrace v nákupním centru Forum Nová Karolina hovoří hlavní koordinátorka očkovacích center FNO Ing. Yveta Sklusalová. Rozhovor najdete na této adrese.

22.7.2021

Reportáž Českého rozhlasu přibližuje miniinvazivní operace vyhřezlých plotének, které začali jako první v Moravskoslezském kraji provádět neurochirurgové FN Ostrava. Hovoří přednosta neurochirurgické kliniky FNO doc. MUDr. Radim Lipina, Ph.D. a zástupce přednosty MUDr. Michael Mrůzek, Ph.D. Reportáž najdete na této adrese. (reportáž začíná ve 12:27:50)

20.7.2021

Psychická zátěž i stres související s pandemií koronaviru přivádí stále více lidí do psychiatrických ordinací včetně dětí. V reportáži pořadu Události v regionech hovoří MUDr. Petr Dostálek, Ph.D., zástupce primáře Oddělení psychiatrického FNO. Rozhovor najdete na této adrese.

20.7.2021

Příběh chlapce, kterého zachytil vlak a o kterého úspěšně pečoval tým zdravotníků Oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče Kliniky dětského lékařství FNO, vysílala hlavní zpravodajská relace České televize Události. Reporáž najdete na této adreseA takto příběh úspěšné záchrany zpracoval zpravodajský web ČT24.

20.7.2021

Ani po padesátce není pozdě začít se sportem. A to dokonce i přes fakt, že můžete trpět artrózou, osteoporózou nebo máte srdeční problémy. Přesvědčí vás o tom, a také vám dá návod jak na to, doc. MUDr. Dalibor Pastucha, Ph.D., MBA , přednosta Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice Ostrava, který byl hostem pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava. Rozhovor najdete na této adrese.

15.7.2021

Lékaři Neurochirurgické kliniky FNO začali jako první v Moravskoslezském kraji operovat vyhřezlé ploténky miniinvazivně, s pomocí speciálního endoskopu. Průběh operace přiblížila reportáž České televize v pořadu Události v regionech. Reportáž najdete na této adrese.

15.7.2021

Na dotazy moderátorů, ale také diváků na chatu, odpovídala v průběhu celého vysílání pořadu Dobré ráno ČT primářka Kliniky infekčního lékařství FNO MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D. Rozhovor najdete na této adrese.

13.7.2021

MARCEL MITTÁK - UVNITŘ ČLOVĚKA JE TO PĚKNÉ. Díky jeho rozhodnutí patnáctiletý kluk žije po výjimečné operaci. Muži, který byl zraněný při útoku střelce v ostravské fakultní nemocnici, rozřízl hrudník a cestou na sál mu masíroval srdce. Jenže nemá rád, když se z chirurgů dělají hrdinové. A už vůbec ne, když se tak mluví o něm. Přečtěte si v Magazínu DNES rozhovor s MUDr. Marcelem Mittákem, Ph.D., FETCS, který působí na Chirurgické klinice FNO.

12.7.2021

O narůstajícím počtu dětských úrazů hovořila ve vysílání pořadu České televize Týden v regionech vedoucí lékařka Centra dětské traumatologie a chirurgie FN Ostrava MUDr. Ivana Slívová. Reportáž najdete na této adrese.

8.7.2021

O aktuálním nedostatku krve, o tom, kdo se může stát dárcem, ale i o tom, co se s krví děje po jejím odběru hovořila primářka Krevního centra FNO doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA, která byla hostem pořadu Lékárna ČRo Ostrava. Reportáž najdete na této adrese.

21.6.2021

O tom jak bude od 1. července probíhat očkování dětí ve věkové kategorii 12+ v Očkovacím centru Fakultní nemocnice Ostrava na výstavišti Černá louka, hovořila v živém vstupu na ČT24 náměstkyně ředitele pro léčebnou péči doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA. Rozhovor najdete na této adrese , začátek v 10:52h.

24.6.2021

Ministerstvo zdravotnictví chce k očkování přesvědčit lidi, kteří zatím váhají. V létě plánuje umožnit vakcinaci bez předchozí registrace. V reportáži hlavní zpravodajské relace České televize Události vystupuje také Marcela Novotná, DiS., sestra z KARIM FNO. Reportáž najdete na této adrese.

24.6.2021

Lůžka pro pacienty s onemocněním COVID-19 v nemocnicích v MS kraji jsou na mnoha místech prázdná. Třeba v ostravské FN nemají v péči žádného pacienta s aktivním průběhem nákazy, ale pouze v tzv. postkovidové péči. V reportážích hovoří primářka Kliniky infekčního lékařství MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D., která také vysvětluje, proč je dobré se nechat naočkovat a také Marcela Novotná, DiS., sestra KARIM FNO. Reportáž najdete na této adrese.

23.6.2021

Výživa jako součást léčby. I proto by podle nových pokynů měly nemocnice pacientům servírovat chutnější a zdravější jídlo. FN Ostrava už se novými doporučeními řídí. Více v reportáži pořadu Události České televize Ing. Jaroslava Jaššová, vedoucí Odboru léčebné výživy a stravování FN Ostrava. Reportáž najdete na této adrese.

21.6.2021

V ostravské fakultní nemocnici nově pomáhají lidem s dlouhodobými bolestmi metodou radiofrekvenčních vln. V Moravskoslezském kraji jde o ojedinělý zákrok, který pacientům uleví i na několik měsíců a míru bolesti dokáže snížit až o padesát procent. Provádějí ho zkušení neurochirurgové a anesteziologové. Více v reportáži pořadu Události v regionech. Reportáž najdete na této adrese.

21.6.2021

V reportážích hlavní zpravodajské relace České televize Události, které se věnují nárůstu dětských úrazů, hovoří staniční lékařka Centra dětské traumatologie a chirurgie FNO MUDr. Ivana Slívová. Reporáže najdete na link1, link2 .

17.6.2021

Znáte někoho, kdo měl už hned po narození naplánováno, co z něj bude? Takhle skutečně začíná příběh lékaře, přednosty Ústavu patologie Fakultní nemocnice Ostrava doc. MUDr. et MVDr. Jozefa Škardy, Ph.D., Ph.D.. Rozhovor najdete na této adrese.

15.6.2021

Zachraňuje životy při operacích a pomáhá i při léčbě – ať už onkologických pacientů, nebo lidí s poruchami imunity a krevní srážlivosti. Světový den dárců krve zachytila ve FN Ostrava redaktorka České televize. Reportáž najdete na této adrese.

15.6.2021

Nemocnice mají obrovský nedostatek krve. Po covidové době se totiž vracejí do běžného režimu a obnovují plánované operace. Navíc přibývá letních úrazů, takže zbývající zásoby krve a transfúzních přípravků se rychle tenčí. Reportáž v krevním centru FN Ostrava natáčela reportérka CNN Prima NEWS. Rozhovor najdete na této adrese

10.6.2021

V pořadu Host Českého rozhlasu Ostrava vyprávěl primář Oddělení hematologie a hematoonkologie Kliniky dětského lékařství FNO doc. MUDr. Hubert Mottl, CSc. i o svém životě a lékařské praxi v Kuvajtu. Rozhovor najdete na této adrese

9.6.2021

O důsledcích odkládaných preventivních kontrol hovořil ve vysílání pořadu Studio 6 přednosta Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D.. Záznam pořadu najdete na této adrese

8.6.2021

Hostem živě vysílaného ranního bloku na ČT2 byl přednosta Neurologické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Michal Bar, Ph.D., který v několika vstupech odpovídal na vše, co souvisí s cévní mozkovou příhodou. Záznam pořadu najdete na této adrese

4.6.2021

TV medicína - V dalším díle magazínu o zdraví je představena LDN v Klokočově a také uvidíte pohlednici z výletu na Prašivou , kam své pacienty doprovodili lékaři RS centra Neurologické kliniky FN Ostrava. Záznam pořadu najdete na této adrese

31.5.2021

Hostem živě vysílané pořadu České televize byl MUDr. Pavel Hradílek, Ph.D., vedoucí lékař Centra demyelinizačních nemocí Neurologické kliniky FN Ostrava, který hovořil o léčbě roztroušené sklerózy. Záznam pořadu najdete na této adrese.

31.5.2021

Výživová poradkyně, nutriční terapeutka Fakultní nemocnice Ostrava Karla Sedláčková, hovoří o dopadech poruch příjmů potravy a nevyvážených diet na náš imunitní systém. Rozhovor najdete na této adrese.

25.5.2021

Hostem Dobrého rána České televize byla lékařka Kožního oddělení FN Ostrava MUDr. Simona Michalčová, která byla po celou dobu vysílání také na chatu, a odpovídala i na dotazy diváků. Rozhovor najdete na této adrese.

24.5.2021

Pravidelný magazín TV POLAR tentokrát představí pracoviště Interní a kardiovaskulární kliniky FNO, dále nově vzniklé Lipidové centrum FNO, a nabídne i reportáž z kontroly trojčat v ambulanci dětského neurologa. Reportáž najdete na této adrese.

17.5.2021

Podrobnosti k návštěvám ve Fakultní nemocnici Ostrava přiblížila ve Studiu6 náměstkyně ředitele pro léčebnou péči doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D. , MHA. Rozhovor najdete na této adrese.

14.5.2021

Hostem pořadu České televize byl také přednosta Interní a kardiologické kliniky FNO prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D., FESC, který vysvětloval rizika spojená s vysokým tlakem. Záznam přadu najdete na této adrese.

13.5.2021

V reportážích pořadu Události hovoří také náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči PhDr. Andrea Polanská, MBA , a rovněž je zachycena atmosféra z předávání růží, kterými sestrám poděkoval ředitel FNO MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Rozhovor najdete na této adrese.

10.5.2021

Představení Ústavu patologie FN Ostrava, rozhovor s jeho přednostou doc. MUDr. et MVDr. Jozefem Škardou, Ph.D., Ph.D. a přiblížení nové ambulance tělovýchovného lékařství. Takový je stručný obsah pravidelného magazínu, který vysílá TV POLAR.

Rozhovor najdete na této adrese

10.5.2021

Reportáž pořadu Týden v regionech přibližuje část sbírky historických chirurgických nástrojů Bc. Hany Mittákové, úsekové sestry Centrálních operačních sálů FN Ostrava.

Rozhovor najdete na této adrese

6.5.2021

Ve vysílání ČT24 hovořila s redaktorkou České televize koordinátorka Očkovacího centra Černá louka Ostrava Mgr.et Mgr. Eva Lampartová. 

Rozhovor, který začíná v čase 11:43:30 najdete na této adrese

1.5.2021

Hostem pořadu Dobré ráno na ČT2 byl primář Chirurgické kliniky FN Ostrava MUDr. Aleš Foltys, Ph.D., MBA , který hovořil o všem, co souvisí se žlučníkem.

Rozhovor najdete na této adrese

29.4.2021

Jak opar vzniká, co je vyvolá, jaký vir za ním stojí? I na tyto dotazy odpovídala v pořadu Dobré ráno MUDr. Lenka Tomaško, dermatoložka Kožního oddělení FN Ostrava.

Rozhovor najdete na této adrese

26.4.2021

Hostem Lékárny Českého rozhlasu Ostrava byl prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D., FESC , přednosta Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava. Tématem byla arteriální hypertenze, tedy vysoký krevní tlak. Jde o diagnózu, která patří mezi nejčastější onemocnění cévního oběhu, postihuje až čtvrtinu dospělé populace a představuje závažný zdravotní problém.  Rozhovor najdete na této adrese

26.4.2021

Biologická léčba migrény - O nové formě léčení informoval v pořadu Týden v regionech doc. MUDr. Michal Bar, Ph.D., přednosta Neurologické kliniky.

Reportáž najdete na této adrese

26.4.2021

O aktuální situaci v nemocnicích v Moravskoslezském kraji i, o postupném návratu k režimu před vypuknutím pandemie, hovořil v pořadu Události v regionech ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.. Reportáž najdete na této adrese

23.4.2021

TV medicína TV POLAR. Deník z inkubátoru, rozhovor s primářkou Oddělení neonatologie FN Ostrava MUDr. Hanou Wiedermannovou, představení nového očního tomografu- to jsou témata pravidelného pořadu, který je věnován novinkám ve FNO. Reportáž najdete na této adrese

23.4.2021

Host dne - TV POLAR. Hostem byla primářka Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava MUDr. Lenka Petroušová, Ph.D. Reportáž najdete na této adrese

22.4.2021

Gynekologická rehabilitace nebo chcete-li gynekologická fyzioterapie. Odborně zvolená terapie může vyřešit ženám i dívkám v různých životních etapách mnohé zdravotní potíže a naučit je vnímat své tělo. Hostem Lékárny Českého rozhlasu Ostrava byla terapeutka Gynekologicko – porodnické kliniky FNO Mgr. Marika Bajerová. Rozhovor najdete na této adrese

21.4.2021

Biologická léčba migrény ve FN Ostrava. Neurologická klinika léčí novou metodou asi 100 pacientů, kteří trpí migrénami 5 a více let. Většině z nich novinka výrazně pomáhá, některé potíží zbavila úplně. Reportáž najdete na této adrese

21.4.2021

Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) se daří. Hospodaří s pozitivním výsledkem, posiluje personálně, investuje. Díky novým profesorům a docentům a vnitřní reorganizaci pomohla nemocnice, která úzce spolupracuje s lékařskou fakultou Ostravské univerzity, výrazně zvýšit šanci na úspěšnou akreditaci fakultního programu všeobecné lékařství. Celý článek najdete na této adrese

20.4.2021

Primář Oddělení alergologie a klinické imunologie FN Ostrava doc. MUDr. Jaromír Bystroň, CSc. odpovídal v živě vysílaném pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava na dotazy, které se týkaly alergií. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

20.4.2021

Lékařka Centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy Neurologické kliniky FN Ostrava MUDr. Petra Migaĺova přiblížila v rozhovoru pro Studio 6 výsledky biologické léčby migrény. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

12.4.2021

Některým nemocnicím chybí krev a plazma. I když se kvůli covidu-19 mnohde operuje výrazně méně, dárci jsou potřeba. Některá krevní centra jim za odběr nabízejí testování zdarma, nebo i finanční příspěvek. Na transfúzních odděleních platí přísná hygienická opatření, která dárce i zdravotníky chrání. O situaci ve FN Ostrava hovoří náměstkyně ředitele doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA. Záznam rozhovoru najdete na této adrese

12.4.2021

Ve druhém dubnovém týdnu došlo v MS kraji k výpadku očkování, na konci týdne ale vakcíny přišly a vakcinace pokračuje. Podrobnosti přidala v rozhovoru pro ČT24 náměstkyně ředitele pro léčebnou péči FN Ostrava doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA. Záznam pořadu najdete na této adrese

9.4.2021

Lékaři FN Ostrava vracejí lidem sluch. Operace kochleárního implantátu přiblížil v rozhovoru pro pořad České televize Týden ve regionech, přednosta Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FN Ostrava prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D.,MBA.. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

9.4.2021

TV Medicína. Magazín o zdraví, který vysílá TV POLAR se tentokrát zaměřil na operace kochleárního implantátu, přednosta Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FN Ostrava prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D., MBA v rozhovoru připomenul Světový den hlasu, a v závěrečné reportáži je přiblížena nemoc PIMS z pohledu dětského kardiologa, zástupce přednosty Kliniky dětského lékařství FN Ostrava MUDr. Jana Pavlíčka, Ph.D. Záznam reportáže najdete na tomto odkazu

6.4.2021

Lidé se bojí vyhledat lékařskou pomoc včas, říká kardiolog Marian Branny. Hostem Lékárny Českého rozhlasu Ostrava byl primář Kardiovaskulárního oddělení FN Ostrava MUDr. Marian Branny, Ph.D. Záznam rozhovoru najdete na tomto odkazu

31.3.2021

Pandemie a jiná onemocnění. Pandemie a omezení s ní spojená komplikují stav lidí i s jinými onemocněními, než je covid 19. Příkladem jsou pacienti s roztroušenou sklerózou. Jen v FN Ostrava odhalí lékaři ročně 100 nových případů. Teď jsou pacienti izolovaní od svých přátel a činností, které jejich zdraví i psychiku zlepšovaly. V reportáží hovoří MUDr. Olga Zapletalová a MUDr. Pavel Hradílek. Záznam reportáže najdete na tomto odkazu

31.3.2021

Ubývá cévních mozkových příhod. Výsledky celosvětové studie, zaměřené na pokles počtu CMP v uplynulém roce, přiblížil v živém rozhovoru v pořadu České televize Události v regionech MUDr. Ondřej Volný, Ph.D., FESO, zástupce přednosty Neurologické kliniky FN Ostrava. Záznam reportáže najdete na tomto odkazu

29.3.2021

Problémy pacientů s roztroušenou sklerózou. Pandemie a omezení s ní spojená komplikují život i lidem s jinými diagnózami, než je covid-19. Příkladem jsou pacienti s roztroušenou sklerózou. V reportáži pořadu České televize Týden v regionech hovoří MUDr. Olga Zapletalová a MUDr. Pavel Hradílek, Ph.D. z Neurologické kliniky FN Ostrava. Záznam reportáže najdete na tomto odkazu

29.3.2021

Nebezpečí post-covidového syndromu u dětí. Primář Oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče Kliniky dětského lékařství FN Ostrava MUDr. Tomáš Zaoral, Ph.D. byl hostem pořadu České televize Týden v regionech. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

19.3.2021

Host dne. O provozu v Očkovacím centru v Pavilonu A výstaviště Černá louka hovořila ve vysílání TV POLAR doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA, náměstkyně ředitele pro léčebnou péči FN Ostrava. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

19.3.2021

Nemocnice stále pod tlakem. Hostem pořadu České televize 90‘ byl MUDr. Jiří Sagan, staniční lékař JIP, Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava. Záznam rozhovoru naleznete na tomto odkazu

17.3.2021

Živě s MUDr. Peterem Sklienkou, Ph.D., moravskoslezským koordinátorem JIP a staničním lékařem Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava v pořadu ČT Události v regionech. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

15.3.2021

Operace kochleárního implantátu přiblížil v rozhovoru pro pořad České televize Týden ve regionech, přednosta Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FN Ostrava prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D., MBA. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

10.3.2021

Mezi covidovými pacienty v kritických stavech se závažným zánětem plic je nápadně hodně obézních. Je to nejméně sedmdesát procent nemocných. Uvádí v článku mimo jiné přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava prof. MUDr. Pavel Ševčík CSc. Celý článek najdete na tomto odkazu

8.3.2021

Od prvního očkování uplynulo více než 200 let. V obsáhlé reportáži pořadu Týden v regionech je představena i část sbírky historických chirurgických nástrojů, kterou vlastní úseková sestra Centrálních operačních sálů FN Ostrava Bc. Hana Mittáková. Záznam rozhovoru najdete na tomto odkazu

8.3.2021

Komplikace u dětí. U některých dětí se po prodělání koronavirové infekce objevuje vážná imunitní reakce. Častým příznakem je vedle teplot a zvracení srdeční selhání nebo zhoršení funkce plic a jater. V ostravské fakultní nemocnici dosud měli takových pacientů 14. Reportáž najdete na tomto odkazu

1.3.2021

Poruchy sluchu. Dají se tyto zdravotní problémy léčit? A jak jim předcházet? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek přinesl v pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D., MBA, přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku FN Ostrava. Záznam rozhovoru najdete na tomto odkazu

1.3.2021

Lze rozvoj Parkinsonovy choroby zastavit? Rozhlasová Lékárna byla tentokrát zaměřena na léčbu Parkinsonovy choroby. Toto nevyléčitelné neurologické onemocnění postihuje většinou lidi starší padesáti let. U mikrofonu byl MUDr. Martin Sabela z Neurologické kliniky FN Ostrava. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

20.2.2021

Koordinátor intenzivní péče v MS kraji MUDr. Peter Sklienka, Ph.D., který je zároveň staničním lékařem na KARIM FN Ostrava, v živém vstupu okomentoval koronavirovou situaci v regionu.. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

20.2.2021

Ostravská fakultní nemocnice má mobilní tým, který vyjíždí pro pacienty ve velmi vážném stavu. Se speciálním přístrojem v sanitce jsou schopni i z jiných regionů převážet lidi napojené na mimotělní oběh. Zasahovali už v Olomouckém i Pardubickém kraji. Více v reportáži České televize. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

20.2.2021

Jak časté je a koho postihuje nejvíc? Myasthenia gravis je závažné autoimunitní onemocnění, které postihuje svalový přenos. Jak časté je toto onemocnění? Je dědičné? A kdo z nás patří do rizikové skupiny? V pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava odpovídala MUDr. Jana Junkerová z Neurologické kliniky FN Ostrava.  Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

15.2.2021

V pořadu České televize Týden v regionech hovořil ke kampani s názvem Suchej únor primář Oddělení psychiatrického FN Ostrava MUDr. Petr Šilhán, Ph.D. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

12.2.2021

Fakultní nemocnice Ostrava má jako první v České republice automatickou vysokokapacitní laboratorní linku. Ta výrazně zkrátí dobu čekání na výsledky odběrů pacientů. Během hodiny zvládne analýzu 600 biologických vzorků. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

03.02.2021

Imunita novorozenců matek s covidem-19. Hostem rozhovoru ve Studiu 6 byl přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky FN Ostrava doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA Záznam pořadu najdete na této adrese

03.02.2021

Hosty Dobrého rána ČT k tématu transplantace byli PhDr. Dana Streitová, Ph.D., koordinátorka Transplantačního centra a MUDr. Petr Havránek, vedoucí lékař Transplantačního centra FN Ostrava. Záznam pořadu najdete na této adrese

1.2.2021

Zdravé těhotenství – hlavní téma pořadu Sama doma. Hosty pořadu, který je určen nejen ženám, byl také přednosta Gynekologicko – porodnické kliniky doc. MUDr. Ondřej Šimetka Ph.D., MBA dále fyzioterapeutka kliniky Mgr. Marika Bajerová, a také Michaela Kropová, která díky péči lékařů kliniky donosila a přivedla na svět zdravá trojčata. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

25.1.2021

Hostem pravidelného populárně – naučného Magazínu Experiment, který vysílá Radiožurnál, byl přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Ostrava prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc. Hovořil o počtu hospitalizovaných pacientů s nemocí COVID-19 nejen ve FN Ostrava, ale v celém moravskoslezském regionu. Záznam pořadu najdete na této adrese

25.1.2021

V pořadu České televize Události v regionech byl hostem přednosta Kliniky onkologické FN Ostrava doc. MUDr. Jakub Cvek, Ph.D., MBA. V online rozhovoru hovořil o aktuální situaci na klinice v kontextu s preventivnímu prohlídkami. Reportáž najdete na tomto odkazu

25.1.2021

Které organizmy v našem těle jsou obvyklé a normální, a kterých je třeba se zbavovat? Internetový prostor je doslova zaplavený články o tom, jak jsme my, lidé, zamořeni různými parazity, kteří nám ubírají na síle, energii a zdraví. Provází je také celá řada návodů, co jíst a pít, abychom se jich zbavili. Je tomu opravdu tak? V pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava odpovídal primář Oddělení alergologie a klinické biochemie FN Ostrava doc. MUDr. Jaromír Bystroň, CSc. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

22.1.2021

Rektor OU prof. MUDr. Jan Lata, CSc., pozval do živě vysílané diskuze na téma očkování děkana LF OU doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D., MBA, FRCPS a také ředitele FN Ostrava MUDr. Jiřího Havrlanta, MHA. O průběhu diskuze informovala v Událostech v regionech mluvčí Ostravské univerzity Mgr. Lucie Fremrová. Reportáž najdete na tomto odkazu

21.1.2021

Reportér CNN Prima NEWS Ivan Motýl prožil několik hodin na Klinice infekčního lékařství FN Ostrava. Osobní zkušenost popisuje v reportáži, která vyšla na webu televize CNN Prima NEWS. Reportáž najdete na tomto odkazu

20.1.2021

FNO je druhou nejoblíbenější nemocnicí v zemi, říká její ředitel Jiří Havrlant. Moravskoslezský deník přináší obsáhlý rozhovor s ředitelem FN Ostrava MUDr. Jiřím Havrlantem, MHA o nezastupitelné roli ostravské fakultní nemocnice v moravskoslezském regionu. „Nasazení zdravotníků zaslouží obrovský obdiv,“ uvedl mimo jiné v rozhovoru MUDr. Jiří Havrlant, MHA. Článek najdete na tomto odkazu

15.1.2021

V živě vysílaném publicistickém pořadu televize CNN Prima NEWS vystoupila staniční sestra COVID JIP Neurologické kliniky FN Ostrava Mgr. Karolína Stuchlíková, Ph.D. Hovořila o aktuální situaci na oddělení i o možnostech komunikace vážně nemocných s rodinnými příslušníky, které zajišťuje FN Ostrava. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

14.1.2021

Plné lůžkové kapacity, omezování péče a vyhořelý personál. Obstojí české nemocnice uprostřed pandemie? Hostem Speciálu Radiožurnálu a Plusu byla také PhDr. Renata Zoubková, Ph.D., vrchní sestra Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Rozhovor najdete na tomto odkazu

14.1.2021

„Jsem vyčerpaný, pacienti se horší před očima.“ Ostravský zdravotník kvůli covidu skoro nevidí rodinu. Reportáž reportérky Českého rozhlasu Ostrava Andrey Čánové přibližuje současný pracovní i soukromý život Michala Vaňka, který pracuje na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Reportáž najdete na tomto odkazu

14.1.2021

Vakcína od firmy Moderna míří do Ostravy. Ředitel FN Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA přiblížil v živém rozhovoru v pořadu Studio 6, jakým způsobem bude nakládáno s novou vakcínou Moderna a popsal, jak postupuje očkování zdravotníků FN Ostrava. Reportáž najdete na tomto odkazu

13.1.2021

Někteří pacienti mysleli, že se nenakazí. Pak leží na JIP a zpytují svědomí, říká lékař z FN Ostrava. Vedoucí lékař jednotky JIP na stanici COVID1, MUDr. Jiří Sagan, přibližuje v rozhovoru s Danielou Drtinovou z DVTV situaci na oddělení, které pečuje o covid pozitivní pacienty od prvních dnů pandemie. Rozhovor najdete na tomto odkazu

13.1.2021

Reportáž České televize přiblížila první očkovací den v Domově Slunečnice Ostrava, kde pomáhaly očkovat také sestry z Oddělení pracovního a preventivního lékařství FN Ostrava i s náměstkyní pro ošetřovatelskou péči PhDr. Andreou Polanskou, MHA. Reportáž ČT najdete na tomto odkazu

8.1.2020

V živě vysílaném pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava hovořila nutriční terapeutka FN Ostrava Karla Seláčková i o tom, jaké diety našemu tělu rozhodně neprospívají. Záznam pořadu najdete na této adrese

8.1.2021

V ostravské fakultní nemocnici už je proti covidu naočkovaná třetina zdravotníků. Očkují se také chronicky nemocní pacienti a dlouhodobě nemocní v léčebně v Klokočově. Detaily v reportáži TV POLAR. Reportáž TV Polar najdete na tomto odkazu

8.1.2021

Význam centrálního žilního katetru vysvětlily v živě vysílaném pořadu Lékárna Českého rozhlasu Ostrava PhDr. Andrea Polanská, MBA, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči a také sestra PICC ambulance a vedoucí sestra této ambulance Bc. Iveta Constantine, MSc. Záznam pořadu najdete na tomto odkazu

×
PředchozíDalší
Načítání