HISTORIE

1912

Otevření Epidemické nemocnice pro Vítkovice-Zábřeh nad Odrou v katastru obce Zábřeh nad Odrou, která se stala základem dnešní Fakultní nemocnice s poliklinikou Ostrava.

1929-39

Rozšíření nemocnice výstavbou řady moderních nemocničních pavilonů; v roce 1933 např. otevřeno gynekologicko-porodnické oddělení, kde byl zároveň instalován první rentgenový přístroj v nemocnici. V roce 1935 byl otevřen interní pavilon, který měl jako první k dispozici EKG pracoviště.

1942-1945

Nemocnice sloužila jako německý vojenský lazaret; po náletu ke konci 2. světové války byla nemocnice z velké části zničena.

1951

Obnova nemocnice.

1992

Získání statutu fakultní nemocnice. Založení nemocnice fakultního typu ve třetím největším městě České republiky bylo výsledkem mnohaletého úsilí zdravotnických pracovníků a Ostravské univerzity o vytvoření vrcholného odborně vzdělávacího zařízení v regionu severní Moravy a Slezska.

1994

Otevření nového lůžkového monobloku v porubském areálu.

2001

Koncem roku 2001 byl slavnostně uveden do provozu pavilon porodnicko-gynekologické kliniky.

2005

Po přestěhování Ústavu soudního lékařství v roce 2005 byla Fakultní nemocnice s poliklinikou Ostrava se sídlem v Porubě kompletní.

2006

Název Fakultní nemocnice Ostrava a novou podobu znaku přijímá nemocnice v roce 2006.

Současnost

Základní, specializovanou i vysoce specializovanou zdravotní péči ve Fakultní nemocnici Ostrava zajišťuje 40 klinik, oddělení, center, laboratoří, ústavů a nemocniční lékárna.