Rehabilitace u pacientů s demyelinizacím onemocněním

Rehabilitace má svou nezastupitelnou roli v komplexní péči o pacienty s demyelinizačním onemocněním, a to nejen v případech po těžké atace či při progresi, kdy oslabení svalové síly končetin a obtížná mobilita omezují pacienta v běžných denních činnostech, ale i v časném stadiu po stanovení diagnózy. Důvodem je významný efekt cvičení v rámci prevence a pozitivní vliv na imunitní systém. Pravidelná pohybová aktivita je doporučována celoživotně za účelem udržení a zvýšení fyzické kondice, usnadňuje rychlejší návrat do stavu před atakou, zajišťuje vyšší míru schopnosti regenerace a vede ke zlepšení tolerance únavy. Bezpečně můžeme říct, že cvičení neovlivňuje závažnost ani četnost atak.

V rámci rehabilitační ambulance vám nabízíme nejen poradenskou činnost a řešení v podobě kompenzačních pomůcek, ale i speciální skupinový cvičební program, který má za cíl pozitivně ovlivnit jednotlivé symptomy, které onemocnění s sebou přinášejí. Cvičení probíhá v prostorech Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství, která jsou vybavena moderními cvičebními pomůckami, včetně robotické terapie (Lokomat). Našim společným cílem je udržení a zlepšení kvality života pacienta s demyelinizačním onemocněním.

Mezioborová ambulance pro léčbu roztroušené sklerózy – multiple sclerosis

Spolupracujeme s:

www.nfimpuls.cz