Odborné praxe nelékařských zdravotnických pracovníků

FNO byla udělena akreditace Ministerstva zdravotnictví České republiky pro specializační vzdělávání podle zákona podle zákona č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních) ve znění pozdějších předpisů. Aktuální přehled akreditovaných oborů a certifikovaných kurzů naleznete v následujícím přehledu:

• Nelékařská zdravotnická povolání
  • Certifikované kurzy
    • Přehled
    • Intermitentní katetrizace
    • Funkční vyšetřovací metody plic
    • Specifická péče o pacienta s roztroušenou sklerózou

Stáže nelékařských zdravotnických pracovníků jsou realizovány na základě smluvního vztahu mezi FNO, vysílajícím zdravotnickým zařízením a účastníkem. V případě zájmu o odbornou praxi na pracovištích Fakultní nemocnice Ostrava, se řiďte, prosím, dle následujícího postupu:

1. Žadatel kontaktuje telefonicky nebo e-mailem příslušné pracoviště FNO a dohodne si termín odborné praxe. Kontakty na jednotlivá pracoviště jsou uvedena na webových stránkách: https://www.fno.cz/kliniky-oddeleni-centra-ustavy.
  2. Žadatel vyplní Přihlášku na vzdělávací akci minimálně 4 týdny před zahájením odborné praxe.
  3. Na základě přihlášky je vyhotovena Smlouva o zajištění odborné praxe, která je zaslána zaměstnavateli. Smlouvu je třeba uzavřít a doručit před termínem zahájení odborné praxe.
  4. Žadateli je odeslána pozvánka na odbornou praxi s organizačními pokyny k nástupu a informacemi k platbě.
  5. Podmínkou nástupu na odbornou praxi je podepsání smlouvy a uhrazení poplatku za její absolvování.

Informace k ceníku vzdělávacích akcí naleznete: https://www.fno.cz/vzdelavani/cenik