Program pozitivního rodičovství Triple P

Multidisciplinární tým duševního zdraví pro děti a adolescenty Fakultní nemocnice Ostrava se stal jedním z mála subjektů v České republice, který získal akreditaci k poskytování Programu pozitivního rodičovství TRIPLE P, jež je jedním z nejúčinnějších rodičovských programů vůbec.

O co jde?

Triple P učí rodiče dovednosti potřebné k vybudování zdravých rodinných vztahů, zvládání nevhodného chování dětí a předcházení problémů při jejich výchově. Neříká lidem, jakým mají být rodičem a jak mají vychovávat své děti. Spíše jim nabízí jednoduché a praktické metody, které mohou přizpůsobit svým vlastním hodnotám, přesvědčení a potřebám.

Triple P je jedním z nejúčinnějších rodičovských programů na světě, založený na důkazech vycházejících ze soustavného vědeckého výzkumu. Triple P byl vyvinut klinickým psychologem profesorem Mattem Sandersem a jeho kolegy na australské univerzitě v Queenslandu. Nyní probíhá ve třiceti zemích a byl z angličtiny přeložen do více než 20 jazyků, včetně češtiny. Programem bylo podpořeno již více než 4 miliony dětí a jejich rodin.

Co získáte díky Triple P?

Tři P v „Triple P“ znamenají „Positive Parenting Program, v češtině „Program pozitivního rodičovství“, díky kterému bude váš rodinný život mnohem příjemnější. Triple P vám pomůže:

• Vychovávat šťastné a sebejisté děti
  • Zvládat nevhodné chování, aby si všichni členové rodiny mohli více užívat hezkých chvil ze společného rodinného života
  • Stanovit si pravidla a postupy, které všichni respektují a dodržují
  • Podporovat chování, které je žádoucí
  • Pečovat o sebe jako o rodiče
  • Být si jistí, že děláte správnou věc

Jak program vypadá a kolik stojí?

Program se skládá z 8 setkání. Z toho proběhne 5 skupinových setkání rodičů (každý týden proběhne 1 sezení v délce 2 hodin) a 3 telefonické hovory. V první vlně se mohou programu zúčastnit rodiče (pěstouni, osvojitelé, poručníci) dětí ve věku 0 – 12 let. Setkání budou probíhat ve Fakultní nemocnici Ostrava, na adrese 17. listopadu 1790/5, 708 52 Ostrava-Poruba, v pavilonu X, dětské a dorostové psychiatrie. Během skupinových setkání je v případě potřeby zajištěno i hlídání dětí, účast obou rodičů je tak možná a vítána. Program je pro účastníky zdarma. Drobné občerstvení je také zajištěno.

PŘIHLÁŠKY

V současné době chystáme od druhé poloviny října 2022 spustit dva běhy programu. Do programu je možné se hlásit prostřednictvím e-mailu: MDTprodeti@fno.cz nebo telefonu: +420 704 682 529.

Skupinovými setkáními Vás provedou lektorské dvojice: Mgr. et Mgr. Alena Cholevová + Mgr. Monika Matulová, DiS., Mgr. Lenka Stojanová Škarková + Bc. Svatava Uhlířová

Další informace

Bližší informace najdete také na Program pozitivního rodičovství (triplep.cz) nebo můžete kontaktovat Bc. Adélu Kramnou, DiS., mobil: +420 704 682 529, email: MDTprodeti@fno.cz, která Vám ráda poskytne další informace.

Program pozitivního rodičovství je realizován v rámci projektu Ministerstva zdravotnictví ČR, jehož cílem je zavedení programu Triple P do českého prostředí. Projekt „Program pro pozitivní rodičovství v České republice „Triple P“ je financován grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP a je spolufinancován ze státního rozpočtu.

Grafické materiály

Po kliknutí se materiály otevřou ve formátu pdf.

Často kladené otázky
Letáček pro rodiče

Primář
MUDr. Petr Šilhán, Ph.D.
Telefon+420 597 373 802
Emailpetr.silhan@fno.cz
Zástupce primáře pro léčebnou péči
MUDr. Petr Dostálek
Telefon+420 597 373 806
Emailpetr.dostalek@fno.cz
Zástupce primáře pro výchovnou a vědeckou činnost
MUDr. Martin Hýža, Ph.D.
Telefon+420 597 373 805
Emailmartin.hyza@fno.cz
Odborný garant pro výuku LF OU
prof. MUDr. Eva Češková, CSc.
Telefon+420 597 373 804
Emaileva.ceskova@fno.cz