Ordinační doba

Pracoviště

rychlý kontakt

Centrum kochleárních implantací Ostrava - CKIO

Centrum kochleárních implantací Ostrava (CKIO) vzniklo v říjnu 2013 v rámci Otorinolaryngologické kliniky FN Ostrava. CKIO se transformovalo z Centra péče o pacienty s kochleárním implantátem (CPPCI), které fungovalo v rámci ORL kliniky FN Ostrava od roku 2007 a poskytovalo komplexní péči o pacienty před a po kochleární implantaci provedené na jiných pracovištích. CKIO je druhým pracovištěm v České republice, které se zabývá problematikou kochleární implantace a následné rehabilitace u dětí do 18 let věku.

Velmi podstatnou a nedílnou součástí CKIO je dlouholetá spolupráce se Základní školou pro sluchově postižené v Ostravě, která se významnou mírou podílí na rehabilitaci dětí po kochleární implantaci a centrem speciální pedagogiky pro sluchově postižené v Ostravě. Vedoucím CKIO je přednosta kliniky prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D., MBA.

O kochleární implantaci

Operační výkon a hospitalizace

Struktura pracoviště

Personální složení