Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci platí od čtvrtku 21. 10. 2021 ve FN Ostrava i LDN Klokočov až do odvolání PLOŠNÝ ZÁKAZ NÁVŠTĚV. Výjimku má doprovod u porodu, zákonný zástupce u dětských pacientů a návštěva u pacienta v terminálním stádiu onemocnění.
Odběrová místa COVID - Registrace
Očkovací centrum COVID
Vaccination for self-payers
Nevstupujte do Fakultní nemocnice Ostrava bez zakrytých dýchacích cest respirátorem FFP2. Rouška
info
x
INFORMACE

Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku FNO a LF OU

Od r. 2006 je klinika vedena prof. MUDr. Pavlem Komínkem, Ph.D. MBA. V současné době dochází k rozšiřování operativy a prohlubování mezioborové spolupráce. Byly zavedeny nové operační postupy - operace slzných cest, rozvíjí se endoskopická funkční endonazální chirurgie, v rámci spolupráce s neurochirurgií jsou zavedeny transansální endoskopické přístupy v řešení onemocnění hypofýzy. Byla rozvinuta chirurgie štítné žlázy, rozšíření operací měkkého patra a hltanu u chrápání, byla prohloubena mezioborová spolupráce při řešení poruch spánku (spánkové diagnostické a léčebné centrum).

V současnosti poskytuje Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku v celé šíři oboru vrcholovou diagnostickou a léčebně preventivní péči v severomoravském a slezském regionu čítajícím více jak 1,2 milionu obyvatel. Funguje také jako školící centrum pro postgraduální výchovu lékařů specialistů regionu a České republiky.

Součástí kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku je Centrum endoskopické chirurgie baze lební. Jedná se o mezioborové centrum, ve kterém lékaři styčných oborů spolupracují na řešení onemocnění v oblasti spodiny lebeční a očnice.

Náplní centra je multidisciplinární léčba pacientů s nádory v oblasti nosu a vedlejších dutin nosních, očnice, hypofýzy a spodiny lebeční.

Nejčastěji prováděnými operacemi jsou operace hypofýzy transnazálním endoskopickým přístupem. Centrum patří mezi tři největší pracoviště v ČR a je co do počtu operací největším centrem na Moravě.

Lékaři participující na operacích jsou vyškoleni v nejlepších světových centrech (Pittsburgh, Bologna, Rochester).


Přednosta

prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D., MBA

Tel: 597 375 805
 
JavaScript@@cGF2ZWwua29taW5la0Bmbm8uY3o%3D
Vrchní sestra

Mgr. Petra Procházková, MBAce

Tel: 597 375 802
 
JavaScript@@cGV0cmEucHJvY2hhemtvdmFAZm5vLmN6
×
PředchozíDalší
Načítání