Lůžková část

 • Návštěvní doba:
  15.00 -18.00 hod.

   

  Staniční lékař:

  MUDr. Lucia Staníková
  597 375 812

   

  Lůžkové oddělení Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku se nachází v 8. patře budovy monobloku. V této části kliniky, s 30 lůžky, zákrokovým sálem a vyšetřovnami, pracuje 7 lékařů, 10 zdravotních sester a 3 ošetřovatelky. Na lůžkové části kliniky probíhá vyšetřování a léčba pacientů s nemocemi v oblasti hlavy a krku, které nelze zvládnout ambulantním ošetřováním. Jedná se o pacienty přicházející k plánovaným operacím, dále pak o pacienty s akutními komplikovanými stavy, které vyžadují intenzivní péči. Hospitalizování jsou i pacienti, kteří vyžadují ke stanovení příčiny onemocnění podrobnější vyšetření.

  Hospitalizováni jsou tak pacienti s nemocemi ucha (vyšetřování závratí, nedoslýchavosti, operace chronického zánětu středního ucha, zvukovodu otosklerozy), s akutními komplikacemi zánětů hltanu a spodiny ústní (peritonzilární absces, hluboké záněty krční), pacienti s nemocemi nosu a vedlejších nosních dutin (chronické záněty nosu a dutin, vybočení nosní přepážky apod.), či nemocní s nemocemi slinných žláz a nemocemi štítné žlázy. Dále jsou vyšetřováni pacienti s nádory hltanu, hrtanu, krční a ušní oblasti, přičemž správný následující terapeutický postup je stanoven po konzultaci s onkologem. Klinika tak poskytuje kompletní možnosti onkologické operační léčby. V případě nutnosti intenzivní péče o pacienta s monitoringem vitálních funkcí klinika spolupracuje s Klinikou anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny a jejich mezioborovou jednotkou intenzivní péče. U dětských pacientů spolupracujeme s pediatrickou klinikou, kde jsou dětští pacienti hospitalizováni, u závažných stavů na dětské jednotce intenzivní péče.

  Na lůžkové části funguje, v rámci léčby chrápání a syndromu spánkové apnoe, spánková laboratoř k diagnostice poruch spánku a v návaznosti poté jsou prováděny i operace chrápání a syndromu spánkové apnoe.

  V případě dětských pacientů je možná hospitalizace rodiče dítěte, dle ceníku placených služeb. U dětí do 6 let věku má průvodce dítěte nárok na denní stravní jednotku.


Přednosta
prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 375 805
Emailpavel.kominek@fno.cz
Vrchní sestra
Bc. Marcela Kowalská
Telefon+420 597 375 802
Emailmarcela.kowalska@fno.cz
Objednání k vyšetření
RECEPCE OD 13:00 - 15:00
Telefon+420 597 373 275
×
PředchozíDalší
Načítání