Oddělení pracovního a preventivního lékařství

Pracovní lékařství je klinický obor spadající pod vnitřní lékařství, který se zabývá vztahem zdravotního stavu pracovníka ke konkrétní pracovní činnosti a pracovnímu prostředí.

Oddělení pracovního a preventivního lékařství je akreditováno pro předatestační přípravu v oboru pracovní lékařství a všeobecné praktické lékařství. Nabízí školící místa pro výuku nemocí z povolání, všeobecného praktického lékařství, pracovnělékařskou péči, péči o pracovníky vyjíždějící do zahraničí, spirometrické vyšetřovací metody v pracovním lékařství, postup zařazování alergiků do pracovního procesu.

Oddělení pracovního a preventivního lékařství je očkovacím centrem, očkujeme osoby vyjíždějící do zahraničí a všechna dostupná očkování u dospělých osob.

Základní odborné zaměření služeb:

• Posuzování nemocí z povolání
  • Pracovnělékařská služba