Jak se objednat

 

Doporučení pro darování krve a jejich složek v souvislosti s očkováním proti covid-19:

 • Po aplikaci mRNA vakcín (Pfizer/Biotech, Moderna) a proteinových vakcín (Novavax, Sanofi) můžete na odběr 8. den po každé vakcinační dávce, pokud se nevyskytnou další obtíže 
 • Po aplikaci vektorových vakcín (Astra Zeneka) odklad 28 dní po každé vakcinační dávce 

Doporučení pro darování krve a jejich složek v souvislosti s po prodělané infekci covid-19:

 • Po bezpříznakovém průběhu nebo po covidu s mírnými klinickými příznaky je možno darovat 14 dní po úzdravě 
 • Po covidu se závažnějším průběhem (hospitalizace) je možno darovat za 6 měsíců po ukončení hospitalizace 
 • Pobyt mimo ČR podle aktuální epidemiologické situace a semaforu (zelená bez odkladu, oranžová 14 dní, červená 28 dní) s ohledem na další doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR. Před příchodem k odběru si po návratu ze zahraničí důkladně zkontrolujte barvu semaforu v dané lokalitě.

 

Infekce virem západonilské horečky - dále jen WNV – odklad odběru 4 týdny po návratu z těchto zemí: Španělsko, Itálie, Německo, Řecko, Sev.Makedonie, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Černá hora, Albánie, Turecko pro osoby, které zde pobývaly v období od 1.5.2021 – 31.10.2021

 

POKUD JSTE ABSOLVOVALI TEST NA COVID 19 (NENÍ PODMÍNKOU), PŘIJĎTE PROSÍME DAROVAT AŽ VE CHVÍLI, KDY ZNÁTE VÝSLEDEK TESTOVÁNÍ (VÝSLEDEK NEGATIVNÍ).

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

map-22770291

 

infekce


 

Vážení dárci krve,
je-li krevní koláč z větší části bílý, potřebujeme v dané skupině nutně zvýšit zásoby. Prosíme objednejte si na tel. 800 260 004 (bezplatná linka) datum a hodinu odběru.  

Pokud jsou krevní koláče plně červené, máte možnost se objednat na separátorový odběr plazmy. Informace o volných termínech na odběr plazmy dostanete na tel. 800 260 004 (bezplatná linka).

Děkujeme Vám za spolupráci při udržování optimálních zásob krve.

 

sanita1

 

icon-fb

Staňte se fanouškem Krevního centra na Facebooku 

https://www.facebook.com/KrevFNO

Stav krevních zásob

  A B AB 0
Rh+
Rh-

Bezplatná telefonní linka pro dárce krve i plazmy 800 260 004.

V době pracovní neschopnosti nelze darovat krev a krevní složky.

Vyplňování dotazníku dárce probíhá elektronicky. PC naleznete u evidence dárců.

 

Informace pro nové dárce


Vážení klienti, první odběr můžete bez objednání absolvovat od pondělí do čtvrtku nejpozději do 13,30 hodin. Pátek je vyhrazen pouze pro registrované a objednané dárce.  

Doporučujeme Vám však z důvodů zkrácení čekací doby absolvovat první odběr v dopoledních hodinách od 8,30 do 9,30 hod.

Projděte si sekci Často kladené otázky před Vaší první návštěvou. Dozvíte se spoustu užitečných informaci.

 


Odběrové dny


po: 7,00-14,30 hod.
út: 7,00-14,30 hod.
st: 7,00-14,30 hod.
čt: 7,00-18,00 hod.
pá: 6,30-14,30 hod.

Pokladna

Polední pauza: po-pá: 12,00 -12,30 hod.

 

Telefonické objednání

V rámci zkvalitnění služeb a zkrácení čekací doby prosíme dárce, aby si telefonicky objednali datum a čas odběru - tel. 800 260 004 (7.30-11.00, 12.00-14.30). Termíny objednávek řešte v časovém rozmezí 1 den až 1 měsíc před stanoveným termínem.

Dovolujeme si Vás upozornit, že v případě neobjednaného termínu může nastat situace, kdy odběr nebude realizován, a to z toho důvodu, že odběry krve nastavujeme podle aktuální potřeby v jednotlivých skupinách.

Děkujeme za pochopení.

 

Objednání pomocí e-mailu

Pokud využíváte objednávání formou e-mailu  JavaScript@@a3Jldm5pLmNlbnRydW1AZm5vLmN6 , učiňte tak alespoň 5 dnů dopředu a vyčkejte na zpětné potvrzení objednávky z evidence KC (POZOR! Pokud nebude objednávka potvrzena, neplatí!). Do své objednávky prosím připište Vaše evidenční číslo dárce krve. Můžete se objednávat od 6,30 hod. na konkrétní půlhodinu.

Dovolujeme si Vás upozornit, že vždy před a po dni státního svátku budeme brát jen zvané dárce, po telefonické domluvě, nebo přes webový formulář na konkrétní datum a čas.

 

Důležitá upozornění

 • Pokud jste byl v karanténě nebo v kontaktu s osobou v karanténě, můžete přijít darovat po ukončení karantény.
 • Pokud máte projevy onemocnění dýchacích cest, kašel, dušnost, teploty, prosím, nedarujte a nevstupujte do Krevního centra FNO.
 • V případě nevyhovujícího výsledku testu posíláme dárci písemné uvědomění. V naléhavých případech informujeme okamžitě telefonicky, jestliže nám dá dárce kontakt. Při nejasnostech může dárce navštívit lékaře Krevního centra a ujasnit si nepochopené.
 • Odebraná krev a její složky budou použity pouze v případě jejich vyhovění požadavkům na bezpečnost a jakost.
 • Máte-li jakékoliv pochybnosti ohledně darování krve, můžete se dotázat lékaře nebo jiných zdravotnických pracovníků Krevního centra, kteří Vám odpoví dle svého nejlepšího vědomí nebo vás kontaktují s osobou, která vám kvalifikovaně odpoví na Vaše otázky.
 • Jestliže zjistíte, že darování krve by bylo nevhodné, ať už z obavy možnosti vlastního ohrožení nebo ohrožení příjemce Vaší krve, nebo z jiného důvodu, můžete od odběru kdykoliv odstoupit.
 • Údaje získané o Vašem zdravotním stavu budou archivovány a budou chráněny před zneužitím neoprávněnými osobami, dle zákona o ochraně osobních údajů.
 • Dárce má možnost darovat celkem 25 litrů plazmy za rok.
 • Získané údaje o dárci a jeho zdravotním stavu jsou archivovány a chráněny před zneužitím neoprávněnými osobami podle zákona č.101/2000 Sb.

Odborné dotazy prosím volejte na lékaře KC do 14,00 hod.

 

Primář
doc. MUDr. Zuzana Čermáková, Ph.D., MHA
Telefon+420 597 374 420
Emailzuzana.cermakova@fno.cz
Vrchní sestra
Bc. Andrea Medveová
Telefon+420 597 372 223
Emailandrea.medveova@fno.cz
Sekretariát
Halfarová Brigit
Telefon+420 597 373 459
Emailbrigit.halfarova@fno.cz
×
PředchozíDalší
Načítání