Návštěvy hospitalizovaných pacientů jsou plošně povoleny. Návštěvní doba v areálu FN Ostrava v Ostravě - Porubě i v Léčebně pro dlouhodobě nemocné v Klokočově je denně od 15:00 do 18:00 hodin.

Na Klinice hematoonkologie a Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy je nutné použití respirátoru FFP2.


Odběrová místa COVID - Registrace
Očkovací centrum COVID
Vaccination for self-payers
Informace
x
Důležité informace FNO

Lůžková část

 

Kontakt:
597 373 410
597 373 425


Umístění:
Budova N
Klinika nukleární medicíny, 2.patro

Vyhledat na mapě

 

Na lůžkové jednotce Kliniky nukleární medicíny jsou léčeni pacienti s těmito diagnózami: hypertyreoza, funkční autonomie štítné žlázy, zmenšovací terapie velkých strum, endokrinní orbitopatie po strumektomii, diferencované karcinomy štítné žlázy, onemocnění velkých, středních a malých kloubů s aplikací radiofarmak do kloubních dutin, paliativní analgetická léčba kostních metastáz u pacientů a pacientek s karcinomem prostaty a prsu.

Lůžkovou část tvoří 9 dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním vybavením. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí, přípojkou na internet/WIFI a telefonem s rádiem. Na přání, a za poplatek, je možné využít nadstandardních pokojů.

Na lůžkovou jednotku jsou z převážné části přijímáni pacienti z Moravy, ale také z Čech i zahraničí. Celkově je ročně hospitalizováno průměrně 700 pacientů.

K léčbě jsou pacienti zváni plánovaně, protože pro ně musí být zajištěna potřebná terapeutická aktivita radiofarmaka. Pacienti jsou poučeni o specifikách léčby a o dodržování zásad radiační hygieny. Vzhledem k aplikaci radiofarmaka k léčbě musí být pacienti jeden nebo více dní izolováni na pokojích. Dodržováním těchto nezbytných opatření chrání sebe, jiné pacienty a ošetřující personál.

Ke každému pacientovi přistupuje zdravotnický personál individuálně. Při léčbě jsou používány ověřené terapeutické postupy, běžné ve všech vyspělých zemích.

Návštěvy na klinice nejsou povoleny.

 

 

Přednosta
doc. MUDr. Otakar Kraft, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 372 290

EmailJavaScript@@b3Rha2FyLmtyYWZ0QGZuby5jeg%3D%3D
Vrchní sestra
Mgr. Jana Golisová, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 373 420

EmailJavaScript@@amFuYS5nb2xpc292YUBmbm8uY3o%3D
×
PředchozíDalší
Načítání