Lůžková část

 • Lůžková část Kliniky nukleární medicíny

   

  Na lůžkové jednotce Kliniky nukleární medicíny jsou léčeni pacienti s těmito diagnózami: hypertyreoza, funkční autonomie štítné žlázy, zmenšovací terapie velkých strum, endokrinní orbitopatie po strumektomii, diferencované karcinomy štítné žlázy, onemocnění velkých, středních a malých kloubů s aplikací radiofarmak do kloubních dutin, paliativní analgetická léčba kostních metastáz u pacientů a pacientek s karcinomem prostaty a prsu.

  Lůžkovou část tvoří 9 dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním vybavením. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí, přípojkou na internet/WIFI a telefonem s rádiem. Na přání, a za poplatek, je možné využít nadstandardních pokojů.

  Na lůžkovou jednotku jsou z převážné části přijímáni pacienti z Moravy, ale také z Čech i zahraničí. Celkově je ročně hospitalizováno průměrně 700 pacientů.

  K léčbě jsou pacienti zváni plánovaně, protože pro ně musí být zajištěna potřebná terapeutická aktivita radiofarmaka. Pacienti jsou poučeni o specifikách léčby a o dodržování zásad radiační hygieny. Vzhledem k aplikaci radiofarmaka k léčbě musí být pacienti jeden nebo více dní izolováni na pokojích. Dodržováním těchto nezbytných opatření chrání sebe, jiné pacienty a ošetřující personál.

  Ke každému pacientovi přistupuje zdravotnický personál individuálně. Při léčbě jsou používány ověřené terapeutické postupy, běžné ve všech vyspělých zemích.

  Návštěvy na klinice nejsou povoleny.


Přednosta
doc. MUDr. Martin Havel, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 373 462
Emailmartin.havel@fno.cz
Vrchní sestra
Mgr. Jana Golisová, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 373 420
Emailjana.golisova@fno.cz
×
PředchozíDalší
Načítání