Lůžkové oddělení
 • Lůžková část Kliniky nukleární medicíny

   

  Na lůžkové jednotce Kliniky nukleární medicíny jsou léčeni pacienti s těmito diagnózami: hypertyreoza, funkční autonomie štítné žlázy, zmenšovací terapie velkých strum, endokrinní orbitopatie po strumektomii, diferencované karcinomy štítné žlázy, onemocnění velkých, středních a malých kloubů s aplikací radiofarmak do kloubních dutin, paliativní analgetická léčba kostních metastáz u pacientů a pacientek s karcinomem prostaty a prsu.

  Lůžkovou část tvoří 9 dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním vybavením. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí, přípojkou na internet/WIFI a telefonem s rádiem. Na přání, a za poplatek, je možné využít nadstandardních pokojů.

  Na lůžkovou jednotku jsou z převážné části přijímáni pacienti z Moravy, ale také z Čech i zahraničí. Celkově je ročně hospitalizováno průměrně 700 pacientů.

  K léčbě jsou pacienti zváni plánovaně, protože pro ně musí být zajištěna potřebná terapeutická aktivita radiofarmaka. Pacienti jsou poučeni o specifikách léčby a o dodržování zásad radiační hygieny. Vzhledem k aplikaci radiofarmaka k léčbě musí být pacienti jeden nebo více dní izolováni na pokojích. Dodržováním těchto nezbytných opatření chrání sebe, jiné pacienty a ošetřující personál.

  Ke každému pacientovi přistupuje zdravotnický personál individuálně. Při léčbě jsou používány ověřené terapeutické postupy, běžné ve všech vyspělých zemích.

  Návštěvy na klinice nejsou povoleny.

×
PředchozíDalší
Načítání