Ordinační doba

Umístění

Pracoviště

rychlý kontakt

Oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče

Oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče (OPRIP) je členěno na 3 pracoviště:

• stanice A

• stanice B

• pracoviště eliminačních metod.

Obě stanice jsou zaměřeny na péči o děti v kritickém a život ohrožujícím stavu s možností náhrady funkce a podpory orgánového selhání.

Stanice A

Umístění:
Budova D
Dětský pavilon, 1.patro

Vyhledat na mapě

Stanice A je vybavena sedmi resuscitačními lůžky. Zaměřuje se především na pacienty s interními diagnózami.

Stanice B

Umístění:
Budova D
Dětský pavilon, 2.patro

Vyhledat na mapě

Stanice B je vybavena pěti resuscitačními lůžky a dvěma lůžky pro chronickou umělou plicní ventilaci. Její zaměření je primárně na dětské pacienty po traumatu.

Obě stanice jsou však schopné poskytovat plnou péči obojího typu. Každé resuscitační lůžko má přičleněnou příslušnou ventilační a resuscitační techniku, neinvazivní i invazivní monitorovací jednotky a vybavení k infusní léčbě a k přesnému dávkování léků podávaných do žíly. K dispozici jsou konvenční i nekonvenční formy umělé plicní ventilace (vysokofrekvenční oscilace, ventilace pomocí helia). Ve spolupráci s oddělením eliminačních metod je zajišťována podpora při renálním a hepatálním selhání.

Umístění: Budova D
Dětský pavilon, 1.patro

Vyhledat na mapě

Pracoviště eliminačních metod je zaměřené na léčbu akutního a chronického selhání ledvin a očišťování organizmu od toxických látek při intoxikacích. Při tomto pracovišti také pracuje dětská nefrologická ambulance zaměřená především na pacienty s akutním či chronickým selháním ledvin, zde se rovněž prováději renální biopsie u dětí.

Objednání k vyšetření 597 373 500

Pověřený zastupováním přednosty

MUDr. Tomáš Pískovský, Ph.D.

Tel: 597 373 644

Vrchní sestra