1991

Traumatologické centrum Fakultní nemocnice Ostrava bylo zřízeno v roce 1991, jako jedno z prvních regionálních úrazových center v České republice.
Úrazová chirurgie měla v historii chirurgické kliniky dlouholetou tradici rozvíjenou doc. MUDr. Kamilem Typovským, CSc. Jeho pokračovateli pak byli doc. MUDr. Josef Kopecký, DrSc., který rozvinul operační léčbu dětských zlomenin a MUDr. Oldřich Šimeček, který se věnoval operační léčbě zlomenin u dospělých a vypracoval metody v léčení patologických zlomenin u onkologických nemocných a hemofiliků.

V současné době traumatologické centrum pod vedením doc. MUDr. Leopolda Plevy, CSc. navázalo na tuto významnou tradici zaváděním nových operačních metod u polytraumat, které jsou v Traumatologickém centru soustřeďovány z celého Moravskoslezského regionu.

Přednosta
doc. MUDr. Pavel Douša, CSc.

Emailpavel.dousa@fno.cz
Vrchní sestra