Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

+420 597  371  111
+420 738  141  111

Klinika plicních nemocí a tuberkulózy FNO a LF OU

Klinika plicních nemocí a tuberkulózy je pracovištěm nejvyššího typu dané odbornosti v Moravskoslezském kraji. Jako takové zabírá celé diagnostické spektrum onemocnění plic a hrudníku a je k tomu patřičně personálně i technicky vybaveno.

Zaměřuje se navíc na problematiku klinické onkologie v pneumologii a je jedním ze sedmi pneumoonkologických center v České republiky a jediným v Moravskoslezském kraji. Nádorová onemocnění jsou diagnostikována a léčena na podkladě širokého multidisciplinárního přístupu, především ve spolupráci s radioterapeuty Kliniky onkologické a týmem hrudní chirurgie Kliniky chirurgické. Pacientům je dostupné nejmodernější technické vybavení diagnostické včetně laserterapie, endosonografie, autofluorescence a sál intervenční bronchologie pro diagnostické a terapeutické výkony v celkové anestézii.

Výběr z dalšího komplexu funkčních vyšetření plic dovoluje výrazně zpřesnit předpověď operačního rizika pacientů u plánovaných plicních i mimoplicních operací. Činnost kliniky zasahuje mimo jiné i do dalších závažných oblasti plicní medicíny jako je například spánková medicína, nezánětlivá onemocnění plic, astmatu bronchiálního, chronické bronchitidy a všeobecně zánětů plic.

Seznam ambulancí Klinika plicních nemocí a tuberkulózy

Seznam ambulancí tohoto pracoviště
Klikněte pro více informací
Objednání k vyšetření 597 374 210

Přednosta

MUDr. Bedřich Porzer

Tel: 597 372 240
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Vrchní sestra

Mgr. Zdenka Pražáková

Tel: 597 372 504
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Sekretariát

Tel: 597 374 201