Zákaz návštěv na Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy

Vzhledem ke zvyšujícímu se výskytu respiračních onemocnění jsou návštěvy na Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy od 6. prosince 2023 do odvolání zakázány. Zákaz návštěv na Klinice hematoonkologie i nadále trvá. Na všech ostatních odděleních a klinikách FN Ostrava i LDN Klokočov jsou návštěvy hospitalizovaných pacientů plošně povoleny. Všem návštěvám však velmi doporučujeme, aby s ohledem na zdraví svých blízkých používaly respirátor FFP2. A v případě, že pociťují příznaky respiračního onemocnění, aby zvážily nezbytnost návštěvy.

Děkujeme za pochopení.

Vedení FNO

Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy FNO a LF OU

Klinika plicních nemocí a tuberkulózy je pracovištěm nejvyššího typu dané odbornosti v Moravskoslezském kraji. Jako takové zabírá celé diagnostické spektrum onemocnění plic a hrudníku a je k tomu patřičně personálně i technicky vybaveno.

Zaměřuje se navíc na problematiku klinické onkologie v pneumologii a je jedním ze sedmi pneumoonkologických center v České republiky a jediným v Moravskoslezském kraji. Nádorová onemocnění jsou diagnostikována a léčena na podkladě širokého multidisciplinárního přístupu, především ve spolupráci s radioterapeuty Kliniky onkologické a týmem hrudní chirurgie Kliniky chirurgické. Pacientům je dostupné nejmodernější technické vybavení diagnostické včetně laserterapie, endosonografie, autofluorescence a sál intervenční bronchologie pro diagnostické a terapeutické výkony v celkové anestézii.

Výběr z dalšího komplexu funkčních vyšetření plic dovoluje výrazně zpřesnit předpověď operačního rizika pacientů u plánovaných plicních i mimoplicních operací. Činnost kliniky zasahuje mimo jiné i do dalších závažných oblasti plicní medicíny jako je například spánková medicína, nezánětlivá onemocnění plic, astmatu bronchiálního, chronické bronchitidy a všeobecně zánětů plic.

Primář
MUDr. Bedřich Porzer