Změna provozní doby Pohotovostní lékárny FN Ostrava

Pohotovostní lékárna je otevřena od 15 do 7 hodin ráno. O víkendech a svátcích zůstává provoz pohotovostní lékárny NONSTOP

Beze změny pokračuje provoz dalších dvou lékáren FNO, tzn v lékárně ve 2.patře polikliniky  / PO-Pá 7.30 - 16.00 / a ve výdejní lékárně v přízemí polikliniky  / Po -Pá 7.30 - 15.30 / Upozorňujeme, že tzv. centrové léky  / na žádanku / se vydávají jen v lékárně ve 2.patře polikliniky.

Směrem od pohotovostní lékárny do lékárny ve 2. patře polikliniky bude pro lepší orientaci zákazníků posílen navigační systém.

Konopí pro léčebné použití v Lékárně FN Ostrava

Na základě spolupráce Odd. klinické farmacie s odd. přípravy léčivých přípravků jsme od září 2019 jsme nově zavedli objednávání konopí pro léčebné účely (surovina pro magistraliter přípravu) a jeho zpracování jako IVLP dle eReceptu.

Připravené konopí pro léčebné účely se tímto zpracováním aktivuje (jeho účinné složky) pro takto připraveno již pro přímé použití pacientem.

Nejčastější je zpracování konopí do formy perorálních kapslí a pro inhalační účely v tzv. vaporizéru.

Příprava probíhá na Odd. přípravy léčivých přípravků s využitím horkovzdušného sterilizátoru.

Další informace v pdf ke stažení (příloha 702kB)

Kontakt:
597 374 166 (PharmDr. Eva Pailová , vedoucí Oddělení přípravy léčiv)

Vedoucí lékárník
Mgr. Petr Bašanda, MBA
Telefon+420 597 374 170
Emailpetr.basanda@fno.cz
Vedoucí farmaceutický asistent
Šárka Močidlanová
Telefon+420 597 374 177
Emailsarka.mocidlanova@fno.cz
Pohotovostní lékárna