Konopí pro léčebné použití v Lékárně FN Ostrava

Na základě spolupráce Odd. klinické farmacie s odd. přípravy léčivých přípravků jsme od září 2019 jsme nově zavedli objednávání konopí pro léčebné účely (surovina pro magistraliter přípravu) a jeho zpracování jako IVLP dle eReceptu.

Připravené konopí pro léčebné účely se tímto zpracováním aktivuje (jeho účinné složky) pro takto připraveno již pro přímé použití pacientem.

Nejčastější je zpracování konopí do formy perorálních kapslí a pro inhalační účely v tzv. vaporizéru.

Příprava probíhá na Odd. přípravy léčivých přípravků s využitím horkovzdušného sterilizátoru.

Další informace v pdf ke stažení (příloha 702kB)

Kontakt:
59 737 4173 (PharmDr. Fryčová, Odd. přípravy léčiv) nebo
59 737 4497 (PharmDr. Martina Swierkosz, Odd. klinické farmacie)

Vedoucí farmaceutický asistent
Šárka Močidlanová