Návštěvy hospitalizovaných pacientů jsou plošně povoleny. Návštěvní doba v areálu FN Ostrava v Ostravě - Porubě i v Léčebně pro dlouhodobě nemocné v Klokočově je denně od 15:00 do 18:00 hodin.

Na Klinice hematoonkologie a Oddělení plicních nemocí a tuberkulózy je nutné použití respirátoru FFP2.


Odběrová místa COVID - Registrace
Očkovací centrum COVID
Vaccination for self-payers
Informace
x
Důležité informace FNO

Oddělení dětské hematologie a hematoonkologie

Primář:
doc. MUDr. Hubert Mottl, CSc
e-mail: JavaScript@@aHViZXJ0Lm1vdHRsQGZuby5jeg%3D%3D


Kontakt:
597 373 631
597 373 632

Umístění: 
Budova D
Dětský pavilon, 2. patro

Vyhledat na mapě

 

Ordinační doba:
Nepřetržitě

Oddělení zajišťuje diagnostickou a léčebnou péči dětem se všemi typy krevních onemocnění. Je třetím největším centrem pro tuto oblast dětského lékařství v České republice. V rámci Pracovní skupiny pro dětskou hematologii České republiky spolupracuje dlouhodobě s řadou našich a zahraničních center.

Na oddělení se zabýváme jednak onemocněními nezhoubné povahy, zejména různými typy dětské chudokrevnosti a krvácivými stavy. Pracoviště patří mezi naše nejvýznamnější centra v péči o děti s hemofilií. Dále jsme zaměřeni na dětská onkologická onemocnění, především leukémie. Věnujeme se také sdílené péči o děti se solidními nádory spolu s Klinikou dětské onkologie v Brně a s Klinikou dětské hematologie a onkologie v Praze.

Naše pracoviště pečuje o pacienty do dovršení 19 let života. Většinu diagnostické a léčebné péče poskytujeme v obou ambulantních zařízeních.

Denní klinika je vyhrazena zejména pro takový typ péče, pro který není vhodný ambulantní typ provozu. Týká se to například jednodenních diagnostických výkonů, podávání chemoterapie, krevních derivátů a podobně. Na lůžkové části hospitalizujeme pouze ty děti, u kterých není z různých důvodů ambulantní péče možná.

 

Denní klinika

Staniční lékař

MUDr. Mgr. Tomáš Kuhn
e-mail: JavaScript@@dG9tYXMua3VobkBmbm8uY3o%3D

 

 

Kontakt:
597 373 531


Umístění: 
Budova D
Dětský pavilon, 2. patro

Vyhledat na mapě

 

Ordinační doba:
po-pá: 7,00 - 15,30

Denní klinika dětské hematologie a onkologie zajišťuje zejména péči o děti s krevními onkologickými onemocněními v návaznosti na předchozí hospitalizaci, provádění složitějších diagnostických výkonů a podávání chemoterapie, proplachy centrálních žilních katétrů a další hematologické a onkologické léčby. Významnou část pacientů tvoří také ti, o které naše pracoviště pečuje v rámci sdílené péče spolu s dalšími onkologickými centry ČR.


Přednosta
doc. MUDr. Jan Pavlíček, Ph.D.
Telefon+420 597 373 534

EmailJavaScript@@amFuLnBhdmxpY2VrQGZuby5jeg%3D%3D
Zástupce přednosty pro vzdělávání
MUDr. Markéta Nowaková, MBA
Telefon+420 597 373 565

EmailJavaScript@@bWFya2V0YS5ub3dha292YUBmbm8uY3o%3D
Sekretariát
Telefon+420 597 373 502

×
PředchozíDalší
Načítání